• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• 04.11.2019 17:27
      • Wystawa "Książka nas łączy" i konkurs biblioteczny z kopertami.
      • Październik upłynął nam jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji przygotowana została wystawa pt. „Książka nas łączy”, na której zaprezentowano książki polecane uczniom przez nauczycieli wraz z krótkimi recenzjami. Wśród wymienionych tytułów znalazły się dobrze znane lektury – „Mały Książę” czy „Ania z Zielonego Wzgórza”, jak również książki współczesnych pisarzy np. „Niezwyciężony”, „Kradzione róże” czy „Złodziejka książek”. Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania zaproponowanych tytułów.

Natomiast w dniach 28-29 października uczniowie klas IV – VIII mogli wziąć udział w konkursie i jednocześnie wykazać się jako poszukiwacze. Na terenie szkoły ukryto koperty zawierające fragmenty znanych książek. Zadaniem uczniów było znaleźć taką kopertę, odgadnąć autora i tytuł książki i oczywiście zgłosić się do biblioteki. Poprawne odpowiedzi były nagradzane. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, z niecierpliwością czekamy na kolejne a zwycięzcom gratulujemy.