• 08.02.2020 21:45
      • 23 stycznia - uczniowie klasy I pasowani na czytelników biblioteki szkolnej
      • Tuż przed feriami, 23 stycznia odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Na początek dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki. Następnie musiały zdać egzamin ze znajomości bajek i baśni, aby stać się prawdziwymi czytelnikami. W przeprowadzeniu tego sprawdzianu pomagały bibliotekarzowi postacie z bajek, w które wcielili się uczniowie klasy V. Po zaliczeniu odpowiednich zadań, dzieci zostały symbolicznie pasowane na czytelników przez bibliotekarza, po czym złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na koniec każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Od teraz biblioteka szkolna czeka na aktywnych czytelników, którzy zostaną nagrodzeni na koniec roku.