• Ślubowanie na czytelnika

• 18.02.2022 08:27
        • 16 lutego uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Najpierw dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki i zasadami zachowania się w bibliotece szkolnej, a następnie musiały zdać egzamin ze znajomości bajek i baśni, aby stać się prawdziwymi czytelnikami. W przeprowadzeniu tego sprawdzianu pomogły bibliotekarzowi postacie z bajek, w które wcieliły się uczennice klasy IV.

Po zaliczeniu odpowiednich zadań i obejrzeniu inscenizacji, uczniowie wysłuchali o co prosi książka i złożyli uroczyste ślubowanie.

Pierwszoklasiści jako upominek , który wręczała Pani Dyrektor, otrzymali zakładki do książek oraz wyprawki czytelnicze. Zostały one przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. W skład prezentowanego pakietu weszły: książka "Pierwsze abecadło", broszura informacyjna dla rodziców oraz kreatywny alfabet.

Od teraz biblioteka szkolna czeka na aktywnych czytelników.
        • Dzień pluszowego Misia

• 11.12.2021 20:27
        • 25 listopada, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.
          Wszystkim gratulujemy zaangażowania i pomysłowości.