• Monety obiegowe i kolekcjonerskie- gra terenowa z kodami QR

• 18.02.2024 17:36
      • W ramach udziału w programie "Złote Szkoły" NBP, uczniowie mieli okazję wziąć udział w fascynującej grze terenowej zatytułowanej "Monety obiegowe i kolekcjonerskie", która połączyła nowoczesne technologie z edukacją finansową. Drużyna ambasadorów przygotowała tę aktywność, aby w interaktywny sposób przybliżyć uczestnikom wiedzę na temat polskich monet i banknotów obiegowych po roku 1989, a także zapoznać ich z unikatowymi monetami kolekcjonerskimi.

Na terenie szkoły rozmieszczono kody QR, które zawierały pytania i zadania dotyczące różnych aspektów polskiej waluty. Uczniowie, wyposażeni w telefony komórkowe z funkcją skanowania kodów QR, ruszyli na poszukiwania, dążąc do zdobycia jak największej liczby punktów poprzez odpowiedzi na pytania i realizację zadań. Gra ta była nie tylko świetną zabawą, ale również metodą na aktywne poznawanie historii i zasad funkcjonowania waluty w Polsce.

Jednym z celów gry było poznanie nominałów monet i banknotów obiegowych, co pozwoliło uczestnikom na lepsze zrozumienie obecnie używanych środków płatniczych. Ponadto, uczniowie zapoznali się z monetami kolekcjonerskimi, emitowanymi z okazji ważnych wydarzeń narodowych, uroczystości czy dla upamiętnienia wybitnych postaci historycznych.

Podsumowując udział w grze, uczniowie zdobyli wiedzę na temat okoliczności i przyczyn emisji monet i banknotów kolekcjonerskich. Poznali również wizerunki władców Polski, które zdobią banknoty obiegowe, co stanowiło cenne połączenie wiedzy historycznej z ekonomiczną.

Gra terenowa "Monety obiegowe i kolekcjonerskie" była doskonałym przykładem na to, jak można wykorzystać nowe technologie do edukacji finansowej. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat polskiej waluty, ale również rozwijali umiejętności pracy zespołowej, logicznego myślenia oraz korzystania z nowoczesnych narzędzi technologicznych.