Podziękowania od Rady Rodziców
Rada Rodziców jeszcze raz składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie Kiermaszu Jesiennych Smaków
Większa część dochodu z kiermaszu została przeznaczona na zakup poduszek/siedzisk dla najmłodszych uczniów i przedszkolaków naszej szkoły oraz rolet do przedszkola, pozostała kwota zostanie przekazana na doraźne potrzeby uczniów i przedszkolaków np. na dofinansowanie nagród do konkursów szkolnych.
Dzień pluszowego Misia
25 listopada, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.
Wszystkim gratulujemy zaangażowania i pomysłowości.
XIII Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
Już poraz XIII odbywa się Konkurs Szopek z terenu naszej gminy. W tym roku do konkursu zgłosiliśmy 2 szopki wykonane przez uczennice klasy 4 - Laurę Jurkiewicz i Emiię Skoczeń.
Szopki jak zawsze są pomysłowe i w całości wykonane ręcznie. Przewiduje się zorganizowanie wystawy pokonkursowej w Świetlicy Wiejskiej w Boguszy w okresie świąteczno-noworocznym. Termin odbioru prac szopek zostanie podany w terminie późniejszym.
Zabawa andrzejkowa w przedszkolu
23 listopada obchodziliśmy w przedszkolu andrzejki. Była to okazja do wspólnych tańców i zabawy. Przedszkolaczki przyszły w tym dniu do przedszkola pięknie ubrane. Śmiechom i zabawom nie było końca. Rodzicom dziękujemy za przepyszny poczęstunek, przygotowany z okazji tego dnia. No koniec zabawy dzieciaczki otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Andrzejki w Zerówce
We wtorek 23.11.2021r. w zerówce odbyły się Andrzejki. Dzieci odświętnie ubrane i we wspaniałych nastrojach bawiły się do radosnych melodii tańcząc z kolorowymi balonami. Atrakcją dnia był pyszny poczęstunek, praca plastyczna – kolorowa rybka i zabawy ruchowe. Serdecznie dziękujemy Rodzicom zaangażowanym w organizację tego dnia.
Teatrzyk pt.: „Bajka o latającej rybie” w Zerówce
Dzieci z Zerówki 22.11.2021 r. wysłuchały bajki o latającej rybie. Wzruszającej opowieści o marzeniach. Przekonały się, że warto marzyć i dążyć do wyznaczonego celu. Dzień ten uatrakcyjniły dzieciom zabawy ruchowe i praca plastyczna. Dziękujemy.
Dzień Życzliwości w Zerówce
Zerówka przyłączyła się do świętowania Dnia Życzliwości 19.11.2021r. Każde dziecko było życzliwe dla innych i samodzielnie wykonało uśmiechniętą buźkę. Atrakcją dnia była wizyta w Sali Integracji Sensorycznej oraz obejrzenie wystawy plakatów pt; „Dzień życzliwości”.
“Dzień Dyni” w zerówce
Dynia to bardzo zdrowe warzywo. Przekonały się o tym dzieci z zerówki. W “Dzień Dyni” wszyscy ubrali się na pomarańczowo i wspólnie odkrywali sekrety dyni: jak wygląda, jakie są rodzaje dyni, jakie potrawy można z niej przyrządzić.
Atrakcją tego dnia była fotobudka, w której chętne dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie. Nie zabrakło też gier i zabaw. Dzieci układały dynie od najmniejszej do największej i przeliczały je. Podczas zabawy w kodowanie powstały śmieszne pomarańczowe buźki. Zabawa się udała.
Andrzejkowe tańce
25 listopada uczniowie starszych klas naszej szkoły dobrze się bawili podczas zabawy andrzejkowej. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.
Klasy I-III na spektaklu pt. "Mała Syrenka"
8 listopada uczniowie klas I-III, oraz kilka osób z klasy IV pojechali do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu na spektakl pt. "Mała Syrenka" przygotowany przez Grupę Młodzieżową "Cudoki- Szuroki".
W opowieści o Małej Syrence przenieśliśmy się do podwodnej krainy Króla Siedmiu Mórz i jego córki – w dniu jej czternastych urodzin – kiedy po raz pierwszy miała wypłynąć z głębin na powierzchnię morza, aby zobaczyć świat ludzi. Tymczasem wyczekiwany ląd i rzeczywistość z babcinych opowieści okazał się trudnym i niebezpiecznym wyzwaniem. W podróży towarzyszył jej Konik Morski i Krab. Syrenka odnalazła prawdziwą miłość, a widzowie przekonują się, co z tym wspólnego miała tajemnicza Wiedźma z Głębin…?
Wianek Pani Jesieni
Prezentujemy wyniki konkursu "Wianek Pani Jesieni" zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.
I miejsce- Oliwia Ochwat- klasa V
II miejsce- Aleksandra Mężyk- klasa IV
III miejsce- Laura Jurkiewicz- klasa IV
Wyróżnienia- Karol Janus (klasa VI), Joanna Janus (klasa III).
Gratulujemy!
5
Życzliwość zmienia świat
19 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W różnych częściach budynku naszej szkoły mogliśmy zobaczyć plakaty zachęcające do bycia życzliwym. Organizatorzy akcji, członkowie Samorządu Uczniowskiego, zachęcali do podarowania innym uśmiechu, który jest najbardziej widocznym dowodem życzliwości.
Wrocław- miasto spotkań
W dniach 15- 17 listopada 2021 r. wzięliśmy udział w wycieczce do Wrocławia. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy Dolnego Śląska zdążyliśmy poznać wiele atrakcji tego niezwykłego miasta. Wycieczka została zorganizowana w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę!”.
Kiedy dotarliśmy do celu naszej wycieczki, było już ciemno, co spowodowało, iż zwiedzanie starego miasta było jeszcze bardziej tajemnicze i magiczne. Zwiedzanie to zaczęliśmy od najstarszej zabytkowej części miasta- Ostrowa Tumskiego. Znajduje się tutaj Katedra świętego Jana Chrzciciela wybudowana w stylu gotyckim. Kiedy pan przewodnik przedstawił nam jej historię, udaliśmy się w kierunku Mostu Tumskiego, który przez lata nazywany był mostem zakochanych, bo pary zostawiały na nim kłódki z imionami jako symbol trwałości uczucia, a kluczyki do nich wrzucały do Odry. Po remoncie mostu zabroniono przyczepiać kłódki do j
Sprawozdanie z IX edycji akcji "Odblaskowa Szkoła"
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej wiedzą wszystko o bezpieczeństwie na drodze i wokół niej. Za nimi IX edycja akcji „Odblaskowa Szkoła”.
Wrzesień i październik bieżącego roku to miesiące, w ciągu których małopolskie szkoły realizowały założenia XI edycji akcji „Odblaskowa Szkoła”. Jej organizatorami są: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”
W tym roku obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel, którego myśl przewodnią stanowiły słowa naszego patrona, Wincentego Witosa: „Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”.
Kiedy przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wydała komendę „Poczet sztandarowy, wprowadzić sztandar!”, wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, zaś potem wysłuchaliśmy montażu słowno- muzycznego, dzięki któremu przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty z historii naszej Ojczyzny- od jej upadku po dzień odzyskania niepodległości w 1918 r.
Śpiewały i recytowały dla Polski
9 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamionce Wielkiej odbył się Gminny Konkurs Polskiej Poezji i Pieśni Patriotycznej. Jego współorganizatorami były: Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej.
Mottem tegorocznej edycji opisywanego konkursu były słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Dla nas po Bogu największa miłość to Polska! […] będziemy żądali, abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców”. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Kamionka Wielka, pan Andrzej Stanek.
Weź udział w dyktandzie niepodległościowym!
Drodzy Uczniowie!
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Dyktando na Święto Niepodległości. Każdy może w nim wziąć udział, wystarczy posiadać dostęp do internetu. Im więcej uczestników, tym większe wsparcie finansowe trafi do potrzebujących. Organizator przekaże złotówkę za każdą osobę, która 11 listopada rozwiąże dyktando.
Sfotografuj jesień- wygraj nagrody!
Drodzy Uczniowie!
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Jesień w obiektywie", w którym do wygrania są 2 x bilety do Energylandii ważne do października 2022 roku, 2 x voucher do Empiku o wartości 100 zł oraz 2 x voucher do Empiku o wartości 50 zł.
Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 listopada.
"Archipelag Skarbów”- niezwykła propozycja dla młodzieży
28 i 29 października młodzież z klasy VII i VIII wzięła udział w ciekawym programie profilaktycznym o nazwie „Archipelag Skarbów”. Zajęcia w ramach tego programu poprowadziło dwoje trenerów, którzy w ciekawy i obrazowy sposób „pokazywali” zebranym, jak pokonać zagrożenia czyhające na młodych ludzi w wieku dojrzewania. Trenerzy zostali zaproszeni przez panią pedagog, Beatę Nowak.
„Szkoła pamięta” nie tylko o odblaskach
29 października uczniowie klas I- VI wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”. Jest to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, które- podobnie jak w ubiegłych latach- zachęca szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.
Tegoroczna trzecia edycja opisywanej akcji zyskała w naszej szkole dodatkowy wyraz. Uczniowie i nauczyciele udali się na cmentarz parafialny nie tylko po to, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych (również bohaterów, którzy zginęli, walcząc za ojczyznę), ale także w celu promocji odblasków, które po zmroku powinien nosić każdy pieszy i rowerzysta poruszający się po drogach. Wszyscy uczniowie biorący udział w marszu, nauczyciele oraz pani Dyrektor, ubrani w kamizelki odblaskowe, wyruszyli wspólnie w kierunku cmentarza. Widok kilkudziesięciu osób, zwartą kolumną poruszających się drogą wiodącą przez naszą miejscowość, robił wra
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych