Strona główna
"Pierwsza Gwiazdka"
W dniu dzisiejszym w Kamionce Wielkiej odbył się konkurs piosenki świątecznej "Pierwsza Gwiazdka". W konkursie tym wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie: Aleksandra Mężyk, Anna Michalik, Klaudia Jelito, Laura Jurkiewicz, Milena Kogut, Bartłomiej Janus. Ola zdobyła 1 miejsce, natomiast Ania i Klaudia 2. Gratulujemy!
Akcja charytatywna „Serce – Sercu”
Po 4 -letniej przerwie ruszyła w tym roku akcja charytatywna „Serce- Sercu”. Nasza szkoła w ramach współpracy z Fundacją Sądecką przed świętami Bożego Narodzenia, włączyła się w akcję, która ma na celu zbiórkę żywności dla najuboższych.
W dniach 7-8 grudnia 2023 r. w godz. od 800 do 1800 przy koszach rozstawionych w sklepach Lewiatan i Hitpol w Ptaszkowej czuwało 9 uczniów z klasy VIII. Byli to: Nikola Szeptak, Filip Jelito, Michał Jelito, Karol Janus, Kamil Kruczek, Filip Mężyk, Nikodem Mężyk, Dominik Kowaczek
Mikołajkowa niespodzianka
Dnia 7 grudnia br. na uczniów naszej szkoły czekała wystrzałowa mikołajkowa niespodzianka ufundowana przez szkołę z pieniędzy wygranych w trzeciej edycji Konkursu Złote Szkoły NBP. Sala gimnastyczna zamieniła się w arenę, na której wśród zakamarków dmuchanego labiryntu, niczym we wnętrzu gry komputerowej, LaserShot z Nowego Sącza przygotował elektroniczny paintball, czyli laserowe gry strzeleckie dostosowane do poszczególnych kategorii wiekowych uczestników zabawy. Zarówno najmłodsi (pierwszoklasiści), jak i starsi (ósmoklasiści) toczyli zacięte emocjonujące potyczki, mając świadomość, że rywalizacja jest bezpieczna i uczciwa, a jej wyniki zapisywane są na komputerze i wyświetlane na monitorze.
„Dziady” część II w odsłonie młodych aktorów
Uczniowie z klas 7 i 8 naszej szkoły mieli możliwość obcować ze sztuką na żywo, bowiem 30.11.2023 r. obejrzeli spektakl „Dziady” cz. II Adama Mickiewicza w wykonaniu młodych aktorów Teatru Scena M (Młodzieżowa) działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. W postaci uczestniczące w tajemniczym i pełnym grozy obrzędzie przywoływania dusz umarłych wcielili się amatorzy – uczniowie szkół średnich, którzy w sugestywny i wyrazisty sposób zagrali swoje kwestie. Stworzyli mroczną atmosferę spotęgowaną korespondującą z dramatycznymi przeżyciami bohaterów muzyką. Podjęli też próbę interakcji z publicznością, by widzowie mogli poczuć się współuczestnikami rytuału pełnego zaklęć, klątw i wezwań, i bardziej emocjonalnie zaangażować się w odbiór dzieła, które daje jasny moralny przekaz, że warunkiem wiecznego szczęścia po śmierci jest życie zgodne z najważniejszymi ludzkimi wart
"Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"
Drodzy Rodzice!
Oddając elektroodpady w ramach akcji “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI” wspieracie placówkę edukacyjną Waszych dzieci! Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe. JEDYNYM WARUNKIEM JEST MOBILIZACJA DO DZIAŁANIA, PORZĄDKI DOMOWE I CHĘCI! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą sprzęt dla wybranej szkoły.
Zajęcia kreatywne w klasie 5 i 6
W listopadzie nasi uczniowie, wzbogacili swoją wiedzę na temat energii elektrycznej. Jest to jeden z tematów koła naukowego „Być jak Ignacy”.
Czym jest prąd? Jak powstaje? Skąd płynie prąd? Do czego można porównać ruch elektronów? Jaki jest efekt ruchu elektronów? Co trzeba zrobić, aby wygenerować prąd? Co jest izolatorem, a co przewodnikiem? Na te i wiele innych pytań znamy odpowiedź.
XIV GMINNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie szopek. Szczegóły w regulaminie poniżej.
Niepodległość znaczy wolność…
Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole zorganizowane zostały w postaci specjalnego wydania Teleexpressu. Jego prezenterzy zaprosili widzów na wiadomości, których pierwszą część stanowiły nagrania archiwalne umożliwiające przeniesienie się na ulice największych polskich miast i poczucie klimatu dwóch dni, 10 i 11 listopada 1918 roku, kiedy naród polski w pełni uświadomił sobie odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Na scenie wystąpili aktorzy z klasy ósmej z powodzeniem odgrywający role ulicznych gazeciarzy - głównych informatorów o wydarzeniach mających miejsce w listopadzie 1918 roku. Rozprowadzając gazety wśród gromadzącego się na placu tłumu (przebranych w stroje z epoki dwudziestolecia międzywojennego koleżanek i kolegów z klasy), wykrzykiwali swoje kwestie tak sugestywnie, że epizod przerodził się w ulicz
Wierszem i piosenką o Polsce
To już tradycja, że w tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamionce Wielkiej wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Kamionce Wielkiej organizują Konkurs Polskiej Poezji oraz Pieśni Patriotycznej, a patronat honorowy nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Kamionka Wielka, Pan Andrzej Stanek. Tak było i tego roku.
Witajcie w naszej bajce…
W poniedziałek 6 listopada w naszej szkole zrobiło się bajkowo, a to za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek celebrowanego co roku 5 listopada. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej przygotowano baśniową scenografię przedstawiającą stromą górę z magicznymi zamkami rodem z animacji Disneya – patrona tego barwnego święta, a szkolnymi korytarzami na każdej przerwie sunął korowód barwnych bohaterów: wróżek, czarodziejów, smoków, księżniczek… Ulubionymi postaciami ze świata bajek okazały się: Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Kopciuszek, Czerwony Kapturek oraz Spider-Man. Punktem kulminacyjnym obchodów było spotkanie integracyjne na sali gimnastycznej wszystkich uczniów, którzy w całej okazałości mogli zaprezentować bajkowe przebrania i uwiecznić je na pamiątkowym zdjęciu.
Uczniowie kl.4-6 w programie „BYĆ JAK IGNACY – NAUKA PEŁNA ENERGII”
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 4-6 uczestniczą w VIII edycji programu oświatowego dla szkół podstawowych Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W tej edycji członkowie koła naukowego „Robociki Fotowoltaiki” z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości nauczą się pracować metodą naukową, zdobędą wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznają ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki.
Wycieczka do Nowego Wiśnicza i Kopalni Soli Bochnia
Dnia 19.10.2023 r. uczniowie z klas 4-8 brali udział w wycieczce do Nowego Wiśnicza oraz Bochni, co stanowiło okazję do integracji dzieci i młodzieży naszej szkoły. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wyjazdu bardzo bogaty program. Wielką atrakcją turystyczną okazał się zamek w Wiśniczu - potężna siedemnastowieczna twierdza, jedna z największych w Rzeczypospolitej -wyjątkowe miejsce, w którym przenika się historia ze współczesnością.
Zanim przyjedzie pogotowie...
Dnia 18.10.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z ratownikami, którzy przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia praktyczne połączone zostały z pogadanką na temat sytuacji, w których nasz ratunek może okazać się niezbędny, bo od niego zależeć może ludzkie życie i zdrowie. Nie zawsze na miejscu wypadku są osoby dorosłe, które wezwą pomoc, dlatego każde dziecko powinno znać numery alarmowe oraz odpowiednio zareagować w sytuacji kryzysowej, zanim przyjedzie lekarz czy ratownicy pogotowia.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Znaczek Baśniowy na Przygodę Gotowy"
Uczniowie klasy 1, 2, 3 oraz 4 wzieli udział w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego. Tematem projektu były bajki i legendy. Z pośrud prac wyłoniono 5 prac, które zostały wysłane do Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie na konkurs.
Jesienne zabawy - zwierzęta z kasztanów
Jakie zwierzęta można zrobić z kasztanów i plasteliny pokazały dzieci na świetlicy. Każdy mógł spróbować stworzyć kasztanowe zwierzaki. Wystarczyły kasztany, plastelina i wykałaczki żeby wyczarować cuda.2
Spotkanie z podróżnikiem - Podróż do Indii
17 października uczniowie naszej szkoły odbyli fascynującą podróż do Indii
w ramach cyklicznych „Spotkań z podróżnikiem”.
Dzięki opowieściom Pana Dariusza mieliśmy możliwość wtopienia się w tłumy przechodniów codziennie zalewających największe miasta Indii, odwiedziliśmy duchową stolicę Indii – Waranasi, Złotą Świątynie Sikhów w Amritsarze, spędziliśmy kilka chwil w świątyni Karni Mata, w której świętym zwierzęciem jest szczur, odbyliśmy podróż po Gangesie – świętej rzece milionów hindusów, podziwialiśmy wspaniały Taj Mahal – według wielu najpiękniejszy pomnik miłości na Ziemi, zobaczyliśmy przedziwne pałace, jak i dzielnicy nędzy.
Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia
Dnia 13 października odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klasy I. Jest to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników niepedagogicznych zatrudnionych w szkołach.
Na początku, odświętnie ubrani uczniowie w formie wierszy i piosenek podziękowali Pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud, cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość. Przedstawiciele poszczególnych klas złożyli życzenia, a uczniowie odśpiewali huczne „100 lat”.
Przeciwpożarowy trening ewakuacyjny
Dnia 28.09.2023 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole zabrzmiał sygnał alarmowy – trzy serie po pięć dzwonków. Po każdej serii następowała pięciosekundowa przerwa. Wszyscy uczniowie
oraz pracownicy szkoły opuścili budynek i zebrali się na boisku sportowym, czyli w miejscu bezpiecznym. Przeciwpożarowy trening ewakuacyjny przebiegł szybko, sprawnie i bez zakłóceń - średni czas ewakuacji wyniósł 3 minuty i 50 sekund.
Wycieczka klas 1- 3 do Kopalni Soli w Bochni
Zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli w Bochni przez klasy 1-3, nie było zwykłą wycieczką szkolną, ale niezwykłą podróżą przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni.
Zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczęła się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowiło niecodzienną lekcję historii.
Gminny turniej piłki nożnej
W szkole podstawowej w Mystkowie odbył się Gminny Turniej piłki nożnej. Uczestnicyzło w nim 13 drużyn chłopców i dziewcząt. Doskonale wypadli w nim uczniowie naszej szkoły zajmując w kategorii dziewcząt 1 miejsce, a chłopców 3 miejsce.
Gratulujemy
Logowanie
Godziny dzwonków
Poniedziałek 26.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych