• Lekcja z ekonomią na lekcji WF-u?

17 stycznia 2023 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w niecodziennej lekcji z ekonomią, przeprowadzonej podczas zajęć… wychowania fizycznego. Okazało się, że z powodzeniem można połączyć treści z obu dziedzin, czego dokonali ósmoklasiści, którzy przygotowali lekcję: Julia Bagnicka, Karolina Bagnicka, Krzysztof Duda, Konrad Kmak, Julia Michalik oraz Julia Siedlarz.

• Po angielsku o banku centralnym

3 stycznia bieżącego roku uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w lekcji z ekonomią przeprowadzonej w ramach realizacji zadań przewidzianych w III edycji programu „Złote Szkoły NBP”. Lekcja ta stanowiła doskonałe połączenie treści ze świata ekonomii z zagadnieniami z zakresu nauki języka angielskiego. Osoby prowadzące zajęcia to uczniowie klasy VIII: Julia Bagnicka, Karolina Bagnicka, Krzysztof Duda, Konrad Kmak, Julia Michalik oraz Julia Siedlarz.

•                                        .
          • .

Drodzy, Kochani Dziadkowie

Z okazji Waszego święta chcemy Wam pokazać,

jak ważni jesteście dla nas i jak bardzo Was kochamy.

Dyrektor, Pracownicy Szkoły, Rada Rodziców i uczniowie

serdecznie zapraszają na uroczystość

Dnia Babci i Dziadka połączoną z Dniem Seniora,

która odbędzie się 20.01.2023 o godz. 14:00

• Wieczór ze Złotymi Szkołami NBP

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz ich rodziców na niezwykły „Wieczór ze Złotymi Szkołami NBP”, który odbędzie się 26 stycznia 2023 r. w godzinach: 18.00-21.00 w budynku naszej szkoły. Gwarantujemy dobrą zabawę. W programie udział w warsztatach DIY, poznawanie Banku Centralnego, warsztaty z robotyki, tańce oraz pyszny poczęstunek to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy. Liczymy na Waszą obecność.

• Betlejem jest blisko

22 grudnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole wigilię. Nastrój tego niezwykłego dnia udzielał się wszystkim od samego rana. Przyszliśmy do szkoły w eleganckich strojach galowych, aby następnie wziąć udział w klasowych wieczerzach wigilijnych, podczas których wspólnie spożywaliśmy posiłek, łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy najserdeczniejsze życzenia oraz śpiewaliśmy kolędy.

• Spotkanie z ekodoradcą

20 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas VII i VIII z panem Przemysławem Lebdą pełniącym funkcję inspektora i ekodoradcy w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Kamionka Wielka. Spotkanie zorganizowane w ramach realizacji projektu „Pozwólmy Ziemi Oddychać” dotyczyło zagadnienia czystości powietrza, którym specjalizuje się pan Przemysław. Przeprowadził on lekcje wychowawcze, podczas których uwrażliwił uczniów na zagrożenia związane z zanieczyszczeniem powietrza atmosferycznego i jego negatywny wpływ na nasze zdrowie, a nawet życie. Lekcje miały formę paneli dyskusyjnych z uczniami, które były bardzo ciekawe i pouczające. Uczniowie wiedzą już np. że, PM2.5 i PM10 to aerozole atmosferyczne (tzw. pył atmosferyczny o odpowiadającej masie cząsteczkowej 2.5 i 10 mikrometra), które są odpowiedzialne m.in. za nasilenie astmy, osłabienie czynno

• Wizyta w Hospicjum

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji pieczenia i dekorowania pierników na rzecz chorych przebywających w Hospicjum w Nowym Sączu. Przynieśli w większości samodzielnie upieczone i udekorowane pierniki, a dziewczyny z klasy VIII Julia Bagnicka, Karolina Bagnicka, Karolina Czyżycka, Julia Siedlarz oraz Magdalena Zdziarska chętnie zaangażowały się w pakowanie pierników w małe paczuszki. Grupa „kolędników” miała dzisiaj tj. 19 grudnia pojechać do Hospicjum, aby wspólnie z chorymi i pracownikami placówki kolędować, złożyć życzenia i wręczyć słodkie upominki oraz przygotowane stroiki. Niestety panująca wśród chorych grypa utrudniła nam realizację zamierzonego planu. Jedynie dwuosobowa delegacja, Karolina i Julka Bagnickie, złożyły w imieniu społeczności szkolnej życzenia świąteczne i przekazały upominki. Mamy nadzieję, że w styczniu uda nam się odwiedzić chorych, aby śpi

• Nie używajmy brzydkich słów!

W piątek 16 grudnia obchodziliśmy „Dzień bez wulgaryzmów”. Akcję promującą dbałość o piękno języka polskiego przygotował Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy VI.

„Dzień bez wulgaryzmów” rozpoczął się jeszcze przed lekcjami. Każdy, kto przekroczył próg szkoły, otrzymywał cukierek z hasłem nawołującym do nieużywania brzydkich słów. Z okazji obchodów opisywanego dnia została także przygotowana dekoracja okolicznościowa oraz konkurs pod nazwą „Połam sobie język”. Jego uczestnicy mieli za zadanie jak najszybciej przeczytać wiersze będące tzw. „łamańcami językowymi”. Wszyscy jednak wzorowo poradzili sobie z językowym wyzwaniem, choć nie było łatwo.

• "Pierwsza Gwiazdka"

W dniu 9 grudnia w sali obrad gminy Kamionka Wielka odbył się konkurs piosenki świątecznej. W konkursie tym wspaniałe zaprezentowały się nasze uczennice: Anna Michalik, Klaudia Jelito oraz Aleksandra Mężyk. Ola zdobyła 1 miejsce piosenką zespołu TGD Kolęda Maryi. Gratulujemy!

• Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik upłynął nam jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka zorganizowała konkursy:

- na najciekawszą zakładkę do książki, w którym mogli brać udział uczniowie klas 1-8,

- reklama biblioteki pt.: "Z książką Ci do twarzy", skierowany do uczniów klas 4-8.

• 12 grudnia swój wielki dzień mają … guziki.

Jak wspaniałym, wdzięcznym i niedrogim materiałem do zabawy potrafią być właśnie guziki przekonaliśmy się sami, biorąc udział w dzisiejszej zabawie z wykorzystaniem tego jakże niepozornego przedmiotu. Dzisiejsza akcja była niespodzianką Zadanie uczniów polegało na zebraniu jak największej liczby guzików poukrywanych na korytarzu szkolnym. Następnie dzieciaki mogli je wymienić na fanty lub słodycze przygotowane przez uczniów klasy VIII.

• Destination Imagination

Poniedziałek 29.04.2024