Strona główna
Uwaga! Konkurs!
Zachęcamy do udziału w XIV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Literacko – Fotograficznego „ Nowy Sącz – moje miasto, moja miłość”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Nowym Sączu. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Pan Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza.
Piosenka "Bank Centralny" -Złote Szkoły NBP
Zachęcamy do wysłuchania piosenki konkursowej.
Śpiewa Aleksandra Mężyk
Słowa - Jolanta Mężyk
Muzyka - Sławomir Siedlarz
Projektowali nowe logo Narodowego Banku Polskiego
Projektowanie to bardzo ciekawa praca, a gdy jeszcze projektuje się banknoty, to dopiero musi być fascynujące! Lekcję informatyki w klasie VII, dotyczącą tworzenia i modyfikowania obrazów w programie GIMP, rozpoczęliśmy od obejrzenia fragmentu filmu „Wszystko, co chcecie wiedzieć o banknotach” (https://www.youtube.com/watch?v=gPqG0k2JGkE). Skupiliśmy się głównie na projektowaniu i drukowaniu banknotów. Wywiad z panią Justyną Kopecką, projektantką banknotów, która opowiedziała, jak wygląda proces powstawania banknotów, zainteresował i zaskoczył uczniów. Okazało się, że to bardzo odpowiedzialne zadanie, które zawsze pochodzi z banku centralnego czyli Narodowego Banku Polskiego. Uczniowie dowiedzieli się, że to bank centralny ustala tematykę i wówczas rozpoczyna się proces poszukiwania materiałów: fotografii, rękopisów. Materiały muszą być tak dobrane, aby można było je przekształcić
Jak Polacy przestali być milionerami? – kalkulator w programie Scratch.
Czy pieniądze, które obecnie są w obiegu, były od zawsze? Okazuje się, że nie. Przekonali się o tym uczniowie klasy VI na lekcji informatyki. Na początek, korzystając ze strony internetowej Muzeum Historii Polski (https://muzhp.pl/pl/e/1357/denominacja-zlotego), wyjaśniliśmy tajemnicze sformułowanie „denominacja złotego” i odpowiedzieliśmy na pytanie, co ono ma wspólnego z Polską. Uczniowie dowiedzieli się, że „denominacja jest to reforma pieniężna, która polega na anulowaniu dotychczasowej jednostki pieniężnej i ustaleniu nowej, która ma większą siłę nabywczą, co oznacza, że za jedną nową jednostkę można kupić więcej niż za starą. Stare jednostki są przeliczane na nowe według określonej proporcji, nazywanej stopą denominacji”. W Polsce denominację złotego przeprowadzono z powodu wysokiej stopy inflacji na początku lat dziewięćdziesiątych. Kto zajmuje się tak poważną operacją, jaką
Jak przeprowadzić debatę?
17 lutego ambasadorzy edukacji ekonomicznej z klasy VIII, Bartosz Słysz, Magdalena Zdziarska oraz Amelia Piskorowska zorganizowali apel dla uczniów klas IV- VIII, podczas którego wyjaśnili im, czym jest debata oksfordzka i jak ją przeprowadzić.
Dzięki temu uczniowie każdej z wymienionych wyżej klas będą mogli wziąć udział w debacie uczniowskiej, która niebawem zostanie przeprowadzona w naszej szkole w ramach realizacji założeń wynikających z trzeciej edycji programu „Złote Szkoły NBP”. Temat debaty brzmi: „Czy bank centralny jest niezależny od polityki pieniężnej?” Uczniowie zostali zobligowani do przygotowania argumentów „za” i „przeciw”, którymi będą bronić swojego stanowiska.
Kredyt, pożyczka, procent, lichwa a … literatura?
Nie wszyscy pewnie zdają sobie sprawę, że pojęcia typowo ekonomiczne czasem stanowią motywy opisywane w utworach literackich. Przekonali się o tym uczniowie klasy VIII, którzy 16 lutego wzięli udział w lekcji z ekonomią.
Lekcja ta stanowiła połączenie zagadnień ekonomicznych z treściami typowo polonistycznymi. Na początku uczniowie wykonali plansze, na których wypisali skojarzenia z nazwą bank centralny. Potem otrzymali rozbudowane karty pracy, których głównym elementem był tekst źródłowy pt. „Kredyt w literaturze”. Jego treść stanowił punkt wyjścia do dalszej pracy w grupach.
Najmłodsi na warsztacie uczniowskim
Działania w ramach programu „Złote Szkoły NBP” widoczne są w naszej szkole na każdym kroku. Ambasadorzy edukacji ekonomicznej cały czas ciężko pracują, abyśmy mogli w tym roku znowu sięgnąć po najwyższe konkursowe laury. Jeszcze przed feriami niektórzy z nich zrealizowali jedną z kategorii konkursowych- warsztat uczniowski.
Walentynkowe pożegnanie karnawału
14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby ruszyła poczta walentynkowa, ale nie była to jedyna atrakcja tego dnia. Przewodnicząca Samorządu, Karolina Bagnicka, wraz z koleżankami z klasy: Julią Bagnicką, Julią Siedlarz i Julią Michalik, umilały uczniom przerwy poprzez śpiew piosenek przy akompaniamencie gitary i ukulele. Do wspólnego śpiewu mógł dołączyć każdy.
I tym razem najlepsi
Udział uczniów naszej szkoły w przeglądach kolędniczych od lat kojarzy się ze słowem „sukces”. W tym roku nie mogło być inaczej. Kolędnicy przygotowani przez panią Krystynę Górską znów sięgnęli po najwyższe laury.
Rywalizacja na opisywanym polu rozpoczęła się w Mystkowie 13 stycznia 2023 r. Udali się tam uczniowie: Bartłomiej Ruszkowicz (klasa V), Aleksander Kita i Kacper Borkowski (klasa IV) oraz Jakub Ochwat i Bartłomiej Janus (klasa III), aby wziąć udział w XXXIX Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych. Chłopcy zajęli I miejsce w kategorii „Pasterze”.
Złote Szkoły NBP i lekcja fizyki
Mikołaja Kopernika znamy głównie jako tego, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Tymczasem jego horyzont intelektualny był znacznie szerszy: studiował prawo i medycynę, tłumaczył z greki na łacinę, reformował system monetarny. Był dzieckiem swej epoki – człowiekiem renesansu w pełnym tego słowa znaczeniu.
III edycja programu Złote Szkoły - Poznajemy Bank Centralny
Nasza szkoła już po raz trzeci bierze udział w Złotych Szkołach NBP. W ramach działań do programu na zajęciach plastycznych w klasie 7 oraz na zajęciach świetlicowych, uczniowie przygotowali kolorowe ulotki na temat banku centralnego. Ulotki zostały wykorzystane w czasie Wieczoru ze Złotymi Szkołami
Rekrutacja do Punktu i Oddziału Przedszkolnego 2023/2024
Od 27 lutego 2023r. można składać wnioski o przyjęcie do punktu i oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania:
Wniosek o przyjęcie
Deklaracja kontynouwania
Oświadczenie o samotnym wychowaniu
Oświadczenie o uczęszczaniu rodzeństwa
Oświadczenie o wielodzietności
Oświadczenie o zatrudnieniu
Oświadczenie potwierdzające studia rodzica
Oświadczenie o zamieszkaniu w obwodzie
Oświadczenie o objęciu rodziny nadzorem
Oświadczenie o rekrutacji i niezakwalifikowaniu
Oświadczenie-religia
Potwierdzenie woli przyjęcia
Upoważnienie do odbioru dziecka
Zasaday Rekrutacji
Zgoda na przetwarzenia wizerunku dziecka
Uchwała
Zarządzenie
Najlepsi w królewskiej grze
W niedzielę 29 stycznia 2023 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kamionce Wielkiej odbył się kolejny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kamionka Wielka 2023. Z powodzeniem uczestniczyli w nim reprezentanci naszej szkoły oraz ich rodzice. Turniejowe nagrody najlepszym szachistom osobiście wręczał pan Wójt, Andrzej Stanek.
Dobry wieczór ze Złotymi Szkołami NBP
Działania w ramach III edycji programu „Złote Szkoły NBP” w naszej szkole postępują, zaś aktywność ambasadorów edukacji ekonomicznej- uczniów klasy VIII- widoczna jest na każdym kroku. Szczególną aktywnością wykazali się oni 26 stycznia bieżącego roku podczas zorganizowanego przez siebie wieczoru ze Złotymi Szkołami NBP. Wtedy właśnie zrealizowano jedno z założeń opisywanego programu- warsztat uczniowski.
Kochanym Babciom i Dziadkom
20 stycznia 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. O godzinie 14.00 na sali gimnastycznej zgromadziło się ponad 100 dostojnych gości. Babcie i dziadkowie przybyli tutaj, aby podziwiać występy swoich ukochanych wnucząt.
Przybyłych na uroczystość gości powitała pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, która na początku przemówiła do nich i złożyła najserdeczniejsze życzenia. Następnie na scenę weszła grupa kolędnicza, aby zaprezentować program przygotowany na tegoroczny przegląd. Po nich babcie i dziadkowie obejrzeli jasełka, jakie mieliśmy okazję podziwiać przed świętami.
Uwaga! Turniej szachowy.
WÓJT GMINY KAMIONKA WIELKA
oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej
zapraszają na:
Turniej Szachowy
o Puchar Wójta Gminy Kamionka Wielka 2023
Termin: 29.01.2023 r.
Godz. 10:00
Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej
Regulamin Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Kamionka Wielka 2023 dostępny jest na stronie www.kamionkawielka.pl w dziale SPORT/KULTURA
Konkurs na najładniejszą ozdobę walentynkową
- Organizatorzy.
Organizatorem „Konkursu na najładniejszą ozdobę walentynkową” jest Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
- Technika wykonania.
Technika wykonania jest dowolna.
- Ocena prac konkursowych.
Prace należy składać u przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego
lub u pani Agnieszki Kumorek do 10 lutego 2023 r.
Regulamin konkursu „Najoryginalniejszy strój karnawałowy”
1. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie najciekawszego przebrania karnawałowego oraz maski. Stroje zostaną zaprezentowane podczas zabawy karnawałowej 14 lutego 2023r.
2. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV- VIII.
3. Warunki udziału:
- zapoznanie się z regulaminem konkursu i akceptacja jego warunków
Lekcja z ekonomią na lekcji WF-u?
17 stycznia 2023 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w niecodziennej lekcji z ekonomią, przeprowadzonej podczas zajęć… wychowania fizycznego. Okazało się, że z powodzeniem można połączyć treści z obu dziedzin, czego dokonali ósmoklasiści, którzy przygotowali lekcję: Julia Bagnicka, Karolina Bagnicka, Krzysztof Duda, Konrad Kmak, Julia Michalik oraz Julia Siedlarz.
Logowanie
Godziny dzwonków
Wtorek 27.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych