Wieczór ze Złotymi Szkołami NBP
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz ich rodziców na niezwykły „Wieczór ze Złotymi Szkołami NBP”, który odbędzie się 26 stycznia 2023 r. w godzinach: 18.00-21.00 w budynku naszej szkoły. Gwarantujemy dobrą zabawę. W programie udział w warsztatach DIY, poznawanie Banku Centralnego, warsztaty z robotyki, tańce oraz pyszny poczęstunek to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy. Liczymy na Waszą obecność.
Mamy nowych czytelników
Dnia 21 grudnia 2022 roku odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści przybyli do biblioteki szkolnej wraz z wychowawczynią panią Dorotą Poręba.
13
Zmiana stawki żywieniowej
Koszt jednostkowy obiadu ulega zmianie
Laureaci konkursu szkolnego na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy
21 grudnia Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki konkursu na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Są one następujące:
Kategoria: klasy I- III
Magdalena Leśniara (klasa I)- I miejsce
Franciszek Legutko (klasa I)- II miejsce
Kategoria: klasy IV- VI
Laura Jurkiewicz (klasa V)- I miejsce
Antoni Pałka (klasa IV)- II miejsce
Wyniki konkursu na najładniejszą bombkę.
21 grudnia świetlica szkolna ogłosiła wyniki szkolnego konkursu na najładniejszą bombkę. Są one następujące:
Kategoria: klasy I- III
Damian Antoniuk (klasa I)- I miejsce
Milena Kogut (klasa III), Magdalena Leśniara (klasa I)- II miejsce ex aequo
Franciszek Legutko (klasa I), Zuzanna Plata (klasa II) - III miejsce ex aequo
Betlejem jest blisko
22 grudnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole wigilię. Nastrój tego niezwykłego dnia udzielał się wszystkim od samego rana. Przyszliśmy do szkoły w eleganckich strojach galowych, aby następnie wziąć udział w klasowych wieczerzach wigilijnych, podczas których wspólnie spożywaliśmy posiłek, łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy najserdeczniejsze życzenia oraz śpiewaliśmy kolędy.
Spotkanie z ekodoradcą
20 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas VII i VIII z panem Przemysławem Lebdą pełniącym funkcję inspektora i ekodoradcy w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Kamionka Wielka. Spotkanie zorganizowane w ramach realizacji projektu „Pozwólmy Ziemi Oddychać” dotyczyło zagadnienia czystości powietrza, którym specjalizuje się pan Przemysław. Przeprowadził on lekcje wychowawcze, podczas których uwrażliwił uczniów na zagrożenia związane z zanieczyszczeniem powietrza atmosferycznego i jego negatywny wpływ na nasze zdrowie, a nawet życie. Lekcje miały formę paneli dyskusyjnych z uczniami, które były bardzo ciekawe i pouczające. Uczniowie wiedzą już np. że, PM2.5 i PM10 to aerozole atmosferyczne (tzw. pył atmosferyczny o odpowiadającej masie cząsteczkowej 2.5 i 10 mikrometra), które są odpowiedzialne m.in. za nasilenie astmy, osłabienie czynno
Wizyta w Hospicjum
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji pieczenia i dekorowania pierników na rzecz chorych przebywających w Hospicjum w Nowym Sączu. Przynieśli w większości samodzielnie upieczone i udekorowane pierniki, a dziewczyny z klasy VIII Julia Bagnicka, Karolina Bagnicka, Karolina Czyżycka, Julia Siedlarz oraz Magdalena Zdziarska chętnie zaangażowały się w pakowanie pierników w małe paczuszki. Grupa „kolędników” miała dzisiaj tj. 19 grudnia pojechać do Hospicjum, aby wspólnie z chorymi i pracownikami placówki kolędować, złożyć życzenia i wręczyć słodkie upominki oraz przygotowane stroiki. Niestety panująca wśród chorych grypa utrudniła nam realizację zamierzonego planu. Jedynie dwuosobowa delegacja, Karolina i Julka Bagnickie, złożyły w imieniu społeczności szkolnej życzenia świąteczne i przekazały upominki. Mamy nadzieję, że w styczniu uda nam się odwiedzić chorych, aby śpi
Nie używajmy brzydkich słów!
W piątek 16 grudnia obchodziliśmy „Dzień bez wulgaryzmów”. Akcję promującą dbałość o piękno języka polskiego przygotował Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy VI.
„Dzień bez wulgaryzmów” rozpoczął się jeszcze przed lekcjami. Każdy, kto przekroczył próg szkoły, otrzymywał cukierek z hasłem nawołującym do nieużywania brzydkich słów. Z okazji obchodów opisywanego dnia została także przygotowana dekoracja okolicznościowa oraz konkurs pod nazwą „Połam sobie język”. Jego uczestnicy mieli za zadanie jak najszybciej przeczytać wiersze będące tzw. „łamańcami językowymi”. Wszyscy jednak wzorowo poradzili sobie z językowym wyzwaniem, choć nie było łatwo.
"Pierwsza Gwiazdka"
W dniu 9 grudnia w sali obrad gminy Kamionka Wielka odbył się konkurs piosenki świątecznej. W konkursie tym wspaniałe zaprezentowały się nasze uczennice: Anna Michalik, Klaudia Jelito oraz Aleksandra Mężyk. Ola zdobyła 1 miejsce piosenką zespołu TGD Kolęda Maryi. Gratulujemy!
Dzień Pluszowego Misia za nami. Konkurs rozstrzygnięty, nagrody rozdane.
25 listopada, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji
biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny pt.:" Mój Przyjaciel Miś", w którym mogli wziąć udział uczniowie klas 1-6.
Dzieci wykazały się dużą kreatywnością - nie tylko malowały, wyklejały, lepiły, ale również s
Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik upłynął nam jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka zorganizowała konkursy:
- na najciekawszą zakładkę do książki, w którym mogli brać udział uczniowie klas 1-8,
- reklama biblioteki pt.: "Z książką Ci do twarzy", skierowany do uczniów klas 4-8.
Charytatywna akcja - Kartki świateczne dla chorych
Kartka bożonarodzeniowa z życzeniami to miła tradycja, dlatego na lekcjach plastyki klasa 5, 6 oraz 7 w ramach projektu edukacyjnego wykonalismy kartki bozonarodzeniowe dla pacjentów oddziału Neurologicznego oraz Zakładu Opiekuńczo-leczniczego w Centrum Rehabilitacji TUKAN w Nowym Sączu. Kartki zostały przekazane za pośrednictwem pani Moniki Ochwat.
Świetlicowy Konkurs Plastyczny na Portret Św. Mikołaja
Dzieci uczęszczające na świetlicę wykonały piękne portrety Św. Mikołaja. 6 grudnia rozstrzygnięto konkurs i przyznano nagrody dla uczestników,
1 miejsce - Filip Lenarczyk klasa 1
2 miejsce - Stefan Wolak klasa 2
3 miejsce - Magdalena Pałka klasa 1
Wyróżnienia - Jan Skoczeń klasa 1, Eryk Ochwat k
12 grudnia swój wielki dzień mają … guziki.
Jak wspaniałym, wdzięcznym i niedrogim materiałem do zabawy potrafią być właśnie guziki przekonaliśmy się sami, biorąc udział w dzisiejszej zabawie z wykorzystaniem tego jakże niepozornego przedmiotu. Dzisiejsza akcja była niespodzianką Zadanie uczniów polegało na zebraniu jak największej liczby guzików poukrywanych na korytarzu szkolnym. Następnie dzieciaki mogli je wymienić na fanty lub słodycze przygotowane przez uczniów klasy VIII.
Andrzejkowe tańce
24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy jej uczestnicy bardzo dobrze się bawili. Fotorelację z tego wydarzenia przedstawiamy poniżej.
16
Lasy- zielone płuca ziemi
22 listopada uczniowie wzięli udział w ciekawej prelekcji, której temat brzmiał: "Lasy- zielone płuca ziemi". Spotkanie poprowadził specjalista Służby Leśnej z Nadleśnictwa Nawojowa. Uczniowie klas I- VIII, którzy wzięli udział w prelekcji, mogli dowiedzieć się, jak ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu otaczającego nas świata odgrywają lasy. Zostali ponadto zachęceni do jak najczęstszego odwiedzania lasów, w których można pooddychać swieżym powietrzem, podziwiać piękno przyrody oraz spotkać ciekawe gatunki zwierząt. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji założeń projektu "Pozwólmy Ziemi Oddychać."
Lekcja techniki - uczymy się tkać
Jak powstaje tkanina i z czego? Tego dowiedzieli się uczniowie klasy 5 na lekcjach techniki. Na małych krosnach, z włóczki powstały małe dzieła sztuki. Uczniowie cierpliwie przeplatali kolorowe włóczki, tworząc wymyślone wzory.
4
Nasza szkoła „błyszczy przykładem”. Sprawozdanie z akcji „Odblaskowa Szkoła”
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej od lat bierze udział w akcji „Odblaskowa Szkoła”, organizowanej corocznie przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W tym roku szkolnym odbyła się XII edycja akcji, której założenia realizowane są na zasadzie konkursu. Zaangażowanie uczniów, nauczycieli oraz władz szkoły w podejmowanie działań związanych z konkursem w bieżącym roku szkolnym było bardzo duże, o czym świadczy wielość różnorakich akcji przeprowadzanych we wrześniu i październiku. Projekt koordynowała Pani Angelika Owsianka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
Znajdź się wśród życzliwych!
Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Życzliwości w naszej szkole były słowa: "Znajdź się wśród życzliwych!." Przed rozpoczęciem lekcji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz dziewczyny z klasy ósmej rozdawali wchodzącym do szkoły uśmiechnięte buźki. To, że obchodziliśmy ten niezwykły dzień, widać było niemal w każdej części szkoły: na dekoracjach oraz drzwiach wejściowych do klas. W oczy rzucały sie hasła zachęcające do życzliwości, uśmiechu oraz pomocy innym.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych