NBP i matematyka- gra terenowa
- 19.03.2023 18:27
- W dniu dzisiejszym uczniowie mogli wyjść ze szkolnych ławek i wziąć udział w matematycznej grze terenowej. Lekcja rozpoczęła się od podziału klasy na drużyny. Każda grupa otrzymała kartkę z pytaniami związanymi z Centralnym Bankiem Centralnym. Zadaniem każdej z drużyn było jak najszybsze i prawidłowe zaznaczenie wszystkich odpowiedzi. Mogli oni również liczyć na podpowiedzi, ale żeby je zdobyć wczęsniej musieli zmierzyć się z zadaniem matematycznym.
- więcej
Na chemii o Banku Centralnym
- 09.03.2023 23:04
- Chemia i Bank Centralny? Co to ma wspólnego ze sobą? A, jednak ma! Dzisiaj nasi uczniowie z klas VII oraz VIII przekonali się o tym. Uczniowie dowiedzieli się o funkcjach banku centralnego, powtórzyli wiadomości o metalach, dowiedzieli się z czego są wykonane monety oraz robili super eksperymenty oczyszczania starych pieniędzy, a przy tym świetnie się bawili.
- więcej
Sport i Bank Centralny?
- 09.03.2023 22:32
- Sport i Bank Centralny? Czy to się łączy. Tak! Udowodnili to ostatnio uczniowie klasy V oraz VII. Uczniowie musieli pokonać wyczerpujący tor przeszkód, aby zgromadzić odpowiedzi do pytań. Wszyscy uczniowie spisali się znakomicie, jednak zwyciężyć mogą tylko jedni. Grupa, która najszybciej oraz prawidłowo połączyła wszystkie pytania otrzymała upominki!
- więcej
Die Aufgaben der Detuschen Bundes Bank- Funkcje Banku Centralnego w Niemczech
- 10.03.2023 21:39
- Die Aufgaben der Detuschen Bundes Bank- Funkcje Banku Centralnego w Niemczech.
Czy Bank Centralny jest tylko w Polsce? Otóż nie! Dowiedzieli się o tym uczniowie z klasy VII oraz klasy VIII. Uczniowie poznali funkcje Niemieckiego Banku Centralnego. Poznali niemieckie słówka związane z bankiem, które później musieli wykorzystać do kart pracy. Na koniec wszyscy zrobili ulotki dotyczące Banku Centralnego. - więcej
Gra o tytuł Prezesa Banku Polskiego
- 09.03.2023 20:55
- Na zajęciach kreatywnych klasa 1 przygotowała grę planszową o nazwie ,,Gra o tytuł Prezesa Banku Centralnego''. Dzieci tworzyły planszę gry i układały podstawowe zasady, które wspólnie akceptowały. Tworzyły zależności przyczynowo skutkowe występujące w grze. Na planszy pojawiły się elementy związane z bankowością, które były elementami gry. Zabawa i gra przyniosła dużo radości i dobrej zgodnej zabawy.
- więcej