Wycieczka klas 1- 3 do Kopalni Soli w Bochni

08.10.2023 20:48

Zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli w Bochni przez klasy 1-3, nie było zwykłą wycieczką szkolną, ale niezwykłą podróżą przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni.

Zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczęła się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowiło niecodzienną lekcję historii.

*więcej zdjęć w Aktualnościach

Odwiedziny funkcjonariuszy policji w naszej szkole.

01.10.2023 20:25
      25 września 2023 r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy policji z  Posterunku Policji w Nawojowej, którzy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas I – III.  Przybliżyli oni uczniom charakter pracy stróżów prawa, a przede wszystkim pokazali najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Zaapelowali również, by nie zapominali o odblaskach, zwłaszcza jesienną i zimową porą.

Warzywa w naszym jadłospisie.

30.10.2021 11:26

Uczniowie klasy I, w ramach lekcji: "Warzywa w naszym jadłospisie" samodzielnie przygotowali kanapki, w skład których wchodziły ulubione przez dzieci warzywa....Było smacznie, zdrowo i kolorowo! :)

Kukiełki z warzyw i owoców

12.10.2021 19:41

Dlaczego powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców, wiedzą nie tylko dorośli, ale także dzieci… Okazuje się, że warzywa i owoce można również wykorzystać do świetnej zabawy, co udowodnili nam uczniowie klasy II, wykonując z nich przepiękne kukiełki.

Warzywa i owoce zostały przemienione w różne zwierzęta, lalki, misie oraz inne postacie.

Oto małe dzieła z warzyw i owoców!

*więcej zdjęć w Aktualnościach