• Język angielski to dla nich pestka

07.11.2020 20:28

Uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Duda z klasy V oraz Szymon Szkolnicki z klasy VIII udowodnili, że bardzo dobrze znają język angielski. Okazją ku temu stał się Interaktywny Konkurs Języka Angielskiego „UNDERSTAND V”, w którym chłopcy z wielkim powodzeniem wzięli udział.

Pisząc o tym konkursie, należy zacząć od informacji, że konkurencja była bardzo duża. Chodzi bowiem o językowe zmagania na szczeblu krajowym. Krzysztof na tym poziomie zdobył bardzo wysokie 6. miejsce, zaś Szymon uplasował się na 10. pozycji, czyli także bardzo wysoko. Obaj chłopcy na szczeblu wojewódzkim stanęli na najwyższym podium. Serdecznie im gratulujemy językowego sukcesu.

• EkoFani na evencie ekologicznym

26.09.2020 19:23

26 września uczniowie klasy VI wraz z panią Dyrektor Jadwigą Łęczycką oraz wychowawcą- panem Tomaszem Skrabą wzięli udział w evencie ekologicznym zorganizowanym w Hotelu Heron w Siennej nad Jeziorem Rożnowskim. Szóstoklasiści przed rokiem brali udział w podobnym wydarzeniu.

Choć przed wyjazdem oraz podczas drogi do celu wycieczki padał deszcz, nastrój jej uczestników był pozytywny. Ich humor jeszcze bardziej się poprawił, kiedy dotarli na miejsce, aby na początek wziąć udział w niecodziennym spotkaniu z panem Aleksandrem Dobą, znanym podróżnikiem. Zdobył on tytuł "Podróżnika Roku 2015" National Geografic. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Pan Aleksander Doba to dwukrotny złoty medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

Nie trudno się domyślić, że opowiadanie tak sławnego podróżnika było bardzo ciekawe, toteż można było przewidzieć, że sami uczestnicy spotkania, dzieci i młodzież (również z innych szkół), zadawali mu mnóstwo pytań, na które chętnie odpowiadał. Oprócz tego dał się poznać jako człowiek o niezwykłym poczuciu humoru. Po zakończeniu przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy, zaś jeszcze podczas opowieści na polu się rozpogodziło.

Spotkanie z panem Aleksandrem Dobą było najważniejszą, lecz nie jedyną atrakcją eventu. Jego uczestnicy mogli ponadto postrzelać z łuku do celu, wziąć udział w zawodach na torze przeszkód oraz w ciekawych warsztatach tematycznych, związanych rzecz jasna z ekologią. Najpierw uczniowie wykonali dwa domki dla owadów (jeden zabrali do szkoły), zaś potem z płótna lnianego uszyli ładne woreczki, które wypełnili lawendą. W ramach wyjaśnienia- lawenda wydaje zapach, który odstrasza komary oraz pomaga osobom, które mają problemy z zaśnięciem. Nasi uczniowie natomiast na pewno nie mieli problemów z wykonaniem prac podczas warsztatów, tym bardziej, że wspierała ich pani Dyrektor.

Uczestnicy niezwykłej wycieczki nie wrócili do domu głodni, ponieważ zostali poczęstowani ekologicznym jedzeniem: owocami, ciastem z owocami oraz pyszną grochówką. Zapytani przez wychowawcę podczas drogi powrotnej, czy podobała im się wycieczka, wszyscy odpowiedzieli twierdząco, mając nadzieję, że za rok ponownie zostaną zaproszeni na event ekologiczny.

• EkoFani chodzą do klasy VI

15.09.2020 19:35

Uczniowie z klasy VI, podobnie jak przed rokiem, wykazali swoje zainteresowanie problematyką ekologiczną. 15 września udali się nad rzekę Królówkę, aby zbadać jej czystość. Nie o samo jednak badanie chodziło.

Sara Poręba została nagrodzona

15.09.2020 18:59

„Policyjna” nagroda dla Sary Poręby

Pamiętacie filmik „Czasu nie da się cofnąć” nakręcony przez uczennicę klasy VII, Sarę Porębę wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Boguszy, Karoliną Koziak i Szymonem Koziakiem. Powstał on jeszcze w ubiegłym roku szkolnym i „wziął udział” w akcji „Wnuczka, wnuczek edukuje- babcia, dziadek się stosuje”. Można go obejrzeć na stronie internetowej naszej szkoły.

• Nowy rok szkolny rozpoczęty

07.09.2020 18:58

Po zakończeniu słonecznych wakacji przyszedł czas na powrót do szkoły. Jak zwykle miał on miejsce 1 września. W tym roku dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego był wtorek.

Rok ten rozpoczęliśmy od udziału w uroczystej Mszy świętej, którą celebrowali nasi księża katecheci. Wspólnie modliliśmy się o powodzenie podczas dni nauki szkolnej oraz o zdrowie, a także o rychłe ustanie pandemii. Podczas nabożeństwa zostały również poświęcone plecaki uczniów klas pierwszych.

To z jej powodu rozpoczęcie roku szkolnego było inne niż zwykle. Nie odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich uczniów z panią Dyrektor oraz nauczycielami na sali gimnastycznej. Uczniowie każdej klasy udali się do swoich sal lekcyjnych na pierwsze w tym roku spotkanie z wychowawcami. Tam poznali zasady pracy szkoły w czasie pandemii.

Powrót do szkoły wiąże się z wieloma utrudnieniami i obostrzeniami. Nauka i wychowanie jak na razie wyglądają inaczej niż zwykle, jednak mamy nadzieję, że kiedyś nadejdzie czas, kiedy wszystko wróci na właściwe tory.