• Moja "Mała Ojczyzna"

02.05.2021 12:48

„ojczyzna to kraj dzieciństwa

miejsce urodzenia

to jest ta mała najbliższa

ojczyzna”

Tadeusz Różewicz

W ostatnim tygodniu Pani Marzena Ząber zorganizowała akcję pod nazwą „Moja Mała Ojczyzna”. Termin przeprowadzenia tego przedsięwzięcia nie jest przypadkowy, na początku maja bowiem obchodzimy dwa bardzo ważne święta związane z naszą Ojczyzną- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W tych dniach z sposób szczególny możemy poczuć się Polakami i bardziej niż zwykle eksponujemy swój patriotyzm, czyli miłość do Polski- naszej Ojczyzny. Warto przy tej okazji wyrazić również miłość do naszej „Małej Ojczyzny”, czyli ziemi najbliższej, rodzinnej.

Opisywana akcja stała się doskonałą ku temu okazją. Biorący w niej udział uczniowie wykonywali zdjęcia, na których widnieje piękno ich „Małych Ojczyzn”.

• Kolędnicy z potrójnym sukcesem

08.02.2021 20:41

Na coroczne przeglądy kolędnicze, w których zawsze udział biorą uczniowie naszej szkoły, przyzwyczailiśmy się patrzeć przez pryzmat wielkich sukcesów. W tym roku sukces jest potrójny, ponieważ pasterze przygotowani przez panią Krystynę Górską nie dali szans konkurentom we wszystkich trzech jego etapach. Na każdym szczeblu przeglądu stanęli na najwyższym podium.

W skład zwycięskiej dziecięcej grupy kolędniczej „Pasterze” weszli uczniowie klasy V: Karol Janus, Nikodem Mężyk, Kamil Kruczek, Michał Jelito oraz Filip Jelito. Jak się pewnie domyślacie, tegoroczna edycja na wszystkich szczeblach odbyła się on- line, co jednak nie przeszkodziło pasterzom z Królowej Górnej sięgnąć po najwyższe laury konkursu. O tym, że konkurencja była wielka, nie trzeba nawet pisać, co cieszy tym bardziej, że mimo ograniczeń przegląd niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Przejdźmy jednak do szczegółów.

XXXVII Gminny Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Kamionka Wielka odbył się 23 stycznia 2021 r. Występy uczestników oceniała komisja w składzie: Magdalena Kroh- etnograf, przewodnicząca, Marta Smólczyńska- etnolog oraz Aleksander Smaga- muzyk. Pasterze z naszej szkoły, zdobywając 1. miejsce, zakwalifikowali się do XVII Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych „Sądeckie Kolędowanie”.

Ten etap przeglądu miał miejsce w dniu eliminacji gminnych i był oceniany przez komisję w tym samym składzie. W przypadku naszych kolędników nic więc się nie zmieniło. Nawet miejsce zdobyli to samo- pierwsze.

W końcu przyszedł czas na rywalizację na najwyższym szczeblu. XXIV Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” odbyło się w Podegrodziu. Dla reprezentantów naszej szkoły najwyższy szczebel przeglądu był równoznaczny ze zdobyciem miejsca na najwyższym podium. Zmagania zaś uczestników oceniała komisja w składzie: Maria Danuta Cetera- etnograf, przewodnicząca komisji, dr Bożena Lewandowska- etnomuzykolog, Benedykt Kafel- etnograf, Jadwiga Adamczyk- muzyk MCK „Sokół” oraz Marta Smólczyńska- etnolog MCK „Sokół”.

Po raz kolejny mamy przyjemność pogratulować sukcesów grupie kolędniczej z naszej szkoły oraz pani Krystynie Górskiej, która z wielkim zaangażowaniem przygotowała swoich podopiecznych do konkursowej „walki” o najwyższe miejsca. Serdecznie zatem gratulujemy!

• Śpiewająco o Świętach Bożego Narodzenia

14.12.2020 22:02

8 grudnia bieżącego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce Wielkiej oceniono występy uczestników I Gminnego Konkursu Piosenki Świątecznej „Pierwsza Gwiazdka”. W konkursie wzięły udział trzy solistki z naszej szkoły: uczennica klasy III- Anna Michalik oraz Sara Poręba i Magdalena Siedlarz z klasy VII.

Konkurs odbywał się online, więc jego uczestnicy nagrania swoich występów nadsyłali drogą elektroniczną. Reprezentantki naszej szkoły mogą się pochwalić wspaniałymi sukcesami:

Sara Poręba zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej 11- 15 lat za wykonanie utworu pt. „Święta w nas”. W tej samej kategorii Magdalena Siedlarz zajęła miejsce II, wykonując utwór pt. „All I Want For Christmas Is You”. Anna Michalik zaśpiewała piosenkę pt. „Gwiazdki świecą nad stajenką” i wystąpiła w kategorii wiekowej 6- 10 lat. Zdobyła II miejsce.

Wszystkim artystkom gratulujemy sukcesu oraz podajemy linki do nagrań ich występów. Warto obejrzeć i już teraz poczuć magię zbliżających się Świąt.

Kategoria 6 -10 lat:

Kategoria 11 -15 lat:

• Życzliwość popłaca

19.11.2020 21:15
      21 listopada świętujemy Dzień Życzliwości.

To dzień, w którym każdy powinien być serdeczny, życzliwy i pomocny. Mimo tego, że w tym roku nie możemy obchodzić go na żywo, to znaleźliśmy inny sposób - uczniowie przesyłali rysunki uśmiechniętych ludzików, które mają do przekazania same pocieszne rzeczy.
      Warto pamiętać o tym, że każdy nasz dzień może być Dniem Życzliwości, a bycie serdecznym...- pozwoli nam umilić bliskim czas.

Zuzanna Kmak, kl. VIII