Galeria zdjęć
Łączymy dwie inicjatywy
- W ramach projektu Laboratorium Przyszłości został wykorzystany sprzęt fotograficzny do promowania akcji "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych". Akcja prowadzona była w całej szkole w dniach 12-16.09.2022r
Galeria zdjęć
Zajęcia rozwijające w kl. 3 (Laboratorium Przyszłości)
- Uczniowie klasy 3 na zajęciach rozwijających konstruowali przeróżne budowle z klocków. Ćwiczyły swoją wyobraźnię przestrzenną korzystając z fantastycznych klocków, które nie narzucają szablonowych rozwiązań, a zachęcają do używania nieskończonych pokładów wyobraźni
Galeria zdjęć
29 września - Dzień Głośnego Czytania
Jak co roku, z inicjatywy Polskiej Izby Książki obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzieci wraz z nauczycielami zaangażowali się w tą akcję.
Na lekcjach języka polskiego w klasach 4-8 czytaliśmy fragmenty różnych książek - oczywiście na głos. Natomiast dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego wsłuchiwały się uważnie w bajkę czytaną
przez Panią bibliotekarkę.
10
Wycieczka pod hasłem „Pozwólmy Ziemi Oddychać”
28 września, w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Pozwólmy Ziemi Oddychać”, odbyła się autokarowo- piesza wycieczka do Rezerwatu przyrody „Cisy w Mogilnie”. Wzięli w niej udział uczniowie klasy VIII oraz ich młodsi koledzy i koleżanki z klasy III i IV.
Kiedy wybiła godzina 8.00, uczestnicy wycieczki udali się autokarem do miejscowości Cieniawa, skąd wyruszyli w pieszą wędrówkę do Rezerwatu „Cisy w Mogilnie”. Zanim dotarli do celu, na szczycie Jodłowej Góry zapalili ognisko i upiekli pyszne kiełbaski. Ze wspomnianego szczytu przy pięknej pogodzie mogli podziwiać wspaniałe widoki (w oddali widać nawet było Tatry Słowackie).
Po wspólnym biwakowaniu wycieczkowicze udali się w dalszą drogę, która wiodła po trasie ścieżki edukacyjnej przygotowanej na północnym stoku Jodłowej Góry. W końcu dotarli do miejsca, gdzie mogli podziwiać okazałe cisy. Do szkoły zadowoleni wrócili ok. 13.00.
49
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie kl. 6 i 8 poznali darmową aplikację QuiverVision. To narzędzie sprawia, że kolorowanki stają się interaktywne. Wystarczy wydrukować wybrany obrazek, pokolorować go, a następnie za pomocą aplikacji tchnąć w niego życie. Każdy obrazek ma swój kod QR, który należy zeskanować, bo to dzięki niemu odkryją się przed nami bardzo zaskakujące animacje. Zabawa była doskonała i wywoływała duże zaskoczenie.
1
Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego
Przedstawiamy niektórych kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Kilku z nich podczas robienia zdjęć nie było obecnych w szkole z powodu choroby.
Stawiają pierwsze kroki w szkole
Jeszcze niedawno byli przedszkolaczkami, a już 1 września dołączyli do grona uczniów. Mowa o dzieciach z klasy I. W naszej szkole rozpoczynają nową przygodę. Codziennie będą zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności pod czujnym okiem pani wychowawczyni, Doroty Poręby.
U progu nowego roku szkolnego życzymy pierwszakom powodzenia, dobrej zabawy i samych sukcesów w nauce. Dołożymy wszelkich starań, aby czuły się one w szkole bardzo dobrze i by była ona dla nich miejscem przyjaznym, do którego chętnie się przychodzi.
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych
- 12
W dniach od 12 do 16 września została zorganizowana w naszej szkole akcja informacyjno – edukacyjna - „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych".
"Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych" był okazją, aby w przyjaznej atmosferze i ciekawej formie przeprowadzić kampanię propagującą korzyści dotyczące zdrowia i wczesnej profilaktyki, a także właściwe zachowania zdrowotne.
Uczniowie z klasy V na lekcji biologii dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o swoje zdrowie w szczególności w czasie podniesionego ryzyka przeziębień. Młodzież obejrzała również film edukacyjny dotyczący szczepień oraz zdrowego strylu życia.
Na korytarzu szkolnym zaprezentowana została gazetka z plakatami profilaktycznymi wykonanymi przez uczniów klasy V. Na stoliku pojawiły się ulotki informacyjne o chorobach zakaźnych i metodach ich zapobiegania, które na długiej przerwie zostały rozdane uczniom w całej szkole.
Dziękuję uczniom za zaangażowanie i włączenie się w problematykę chorób zakaźnych.
Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Kamionka Wielka
„Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Kamionka Wielka, położonych w miejscowości Kamionka Wielka, Królowa Górna, Jamnica przeznaczonych do wynajęcia w celu zainstalowania zestawu odczytowego służącego do zdalnego odczytu wodomierzy, w trybie bezprzetargowym na okres do 3 lat”.
Nowy rok szkolny czas zacząć
Jak co roku, 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O 8.00 zgromadziliśmy się w kościele, aby wziąć udział w uroczystej Mszy świętej. Po jej zakończeniu udaliśmy się do szkoły. Zgromadzeni na placu przed jej budynkiem wysłuchaliśmy przemówienia pani Dyrektor, Jadwigi Łęczyckiej, która powitała wszystkich po wakacyjnej przerwie, życząc powodzenia w nowym roku szkolnym.
Kolejnym „punktem” inauguracji nowego roku szkolnego były spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Po ich zakończeniu udaliśmy się do domów, aby chociaż jeszcze przez chwilę nacieszyć się czasem wolnym od nauki, która rozpocznie się jutro.
10
Pożegnaliśmy panią kucharkę
30 sierpnia na zasłużoną emeryturę odeszła pani kucharka, Czesława Szczurek, długoletni pracownik naszej szkoły. W tym dniu odbyło się jej uroczyste pożegnanie, podczas którego pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, podziękowała za lata pracy oraz złożyła serdeczne życzenia owocnego pobytu na emeryturze. Panią emerytkę pożegnali także nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz byli dyrektorzy szkoły.
Pani Czesławie życzymy wszystkiego, co najlepsze.
3
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Szanowni Państwo Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w czwartek 1 września według następującego planu:
- 8.00- uroczysta Msza święta w kościele parafialnym, na którą uczniowie i rodzice przychodzą indywidualnie
- 9.30- spotkanie przed budynkiem szkoły i uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego (uczniowie i rodzice także indywidualnie wracają z kościoła do szkoły)
- ok. 10.00- spotkanie z wychowawcami w klasach
W tym uroczystym dniu obowiązuje strój galowy!
Zgodnie z treścią Statutu Szkoły (rozdz. 7. § 8. pkt. 6. i 7.) strój galowy dziewcząt składa się z białej bluzki i czarnej lub granatowej spódnicy albo stanowi go mundur harcerski. Strój galowy chłopców składa się z czarnych lub granatowych spodni oraz białej koszuli (ewentualnie mundur harcerski).
Obiady w roku szkolnym 2022/2023
- Informujemy że obiady w roku szkolnym 2022/2023 na stołówce będą wydawane od dnia 5 września. Wpłaty na obiady można dokonywać w sekretariacie szkoły od 1 września.
Wykaz podręczników
- Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2022/2023
Wykaz-podrecznikow-2022-23.xlsx
Uroczyste zakończenie roku w Zerówce
- 32
Kolejny rok szkolny za nami
Ostatni dzień zajęć lekcyjnych w bieżącym roku szkolnym rozpoczął się od naszego udziału w uroczystej Mszy świętej, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za minione dziesięć miesięcy, prosząc o udane i bezpieczne wakacje. Po zakończeniu nabożeństwa udaliśmy się do szkoły, aby wziąć udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Na początku wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski, po czym absolwenci naszej szkoły przekazali sztandar swoim młodszym koleżankom i kolegom z klasy VII.
Kolejnym punktem uroczystości było przemówienie pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły oraz rodzicom za wspólną pracę w mijającym roku szkolnym. Następnie pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyli uczniom nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce, wzorowe i bardzo dobre zachowanie oraz pracę na rzecz szkoły i reprezentowanie jej w konkursach i zawodach sportowych. Zanim uczniowie udali się do klas, w których otrzymali świadectwa, pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Dołączamy się do tych życzeń.
107
Uwaga- konkurs!
Zaproszenie do udziału w konkursie organizowanym przez Lokalną Grupę Działania "KORONA SĄDECKA"
Lokalna Grupa Działania "KORONA SĄDECKA" serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat z obszaru LGD "KORONA SĄDECKA" (tj. Gmina Chełmiec, Kamionka Wielka, Grybów i Miasto Grybów) do wzięcia udziału w konkursie "Atuty miejscowości/gminy - ja je wykorzystać? Słabe strony miejscowości/gminy - jak im przeciwdziałać?
Uczestnik/uczestnicy konkursu winni przygotować pracę pn. „Atuty miejscowości/gminy – jak je wykorzystać? Słabe strony miejscowości/ gminy – jak im przeciwdziałać?” w jednej z następujących form:
- pisemna (np. opowiadanie, wywiad, list, reportaż), ilustrowana fotografiami o objętości do 15 stron maszynopisu;
audiowizualna (film, prezentacja multimedialna z elementami audio-video, słuchowisko itp.), dostarczona na płycie CD lub DVD, czas trwania wybranej formy audiowizualnej – do 30 minut.
-
Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody: I miejsce – hulajnoga elektryczna, II miejsce – tablet, III miejsce – słuchawki bezprzewodowe.
Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia uczestnika znajdziecie na stronie: www.lgdkoronasadecka.pl
- pisemna (np. opowiadanie, wywiad, list, reportaż), ilustrowana fotografiami o objętości do 15 stron maszynopisu;
„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…”
O tym, że- jak napisała Wisława Szymborska- „nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”, ósmoklasiści przekonają się jutro, kiedy po raz ostatni wstąpią w mury naszej szkoły, aby już nigdy nie powrócić tutaj w roli ucznia. Dzisiaj natomiast oficjalnie pożegnali się ze swoimi koleżankami i kolegami z klas młodszych oraz nauczycielami.
Z tej okazji o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej zebraliśmy się, aby wziąć udział w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów, którzy już jutro staną się absolwentami naszej szkoły. Na początku przemówiła do nich Pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, udzielając kilku cennych rad do wykorzystania w dalszej edukacji oraz życząc powodzenia na nowej edukacyjnej ścieżce. Następnie nasz wuefista, Pan Sławomir Konopacki, wręczył pamiątkowe dyplomy stanowiące nagrodę za zaangażowanie uczniów w godne reprezentowanie naszej szkoły na zawodach sportowych różnego szczebla oraz w różnych dyscyplinach, przypominając wszystkim zebranym, iż obecna klasa ósma przez kilka lat funkcjonowała jako oddział sportowy.
Potem przyszedł czas na rozdanie nagród za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz wszelkie formy aktywności podejmowane na rzecz szkoły, którego wraz z Panią Dyrektor dokonała wychowawczyni klasy VIII, Pani Beata Koziak.
W końcu nadszedł czas występu ósmoklasistów. Przygotowali oni uroczysty, poważny, a zarazem pełen głębokich treści apel, którego treść nawiązywała do roli podstawowych wartości, jakie powinny wyznaczać prawidłowy bieg życia ludzi młodych. Nie zabrakło także piosenek, których teksty poruszały równie ważną tematykę.
Ósmoklasiści jutro zakończą edukację w naszej szkole, ale już dzisiaj zostali pożegnani przez swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy VII i IV, którzy nie tylko „obdarzyli” ich dobrym słowem pełnym życzeń oraz piosenką, ale także wręczyli upominki, dzięki którym zawsze będą pamiętać, że kiedyś uczyli się w szkole podstawowej.
Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy VIII podziękowali Pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom, innym pracownikom szkoły oraz rodzicom za trud włożony w ich edukację i wychowanie oraz wręczyli im kwiaty. Nie pozostało nic innego, jak życzyć absolwentom naszej szkoły powodzenia i wszelkiej pomyślności na nowej edukacyjnej ścieżce i w dalszym życiu.
102
Tym razem Rewal, czyli zielona szkoła nad morzem
Dla wielu z nas dni 9- 15 czerwca bieżącego roku pozostaną czasem niezapomnianych przeżyć, jakich doświadczyliśmy podczas pobytu na zielonej szkole w Rewalu. Jak zwykle nie brakowało atrakcji, przygód oraz dobrej zabawy.
Już sama droga nad morze nie była tylko czasem przejazdu do celu naszej podróży, gdyż zatrzymaliśmy się w Świebodzinie, gdzie mogliśmy podziwiać wysoką na 48 metrów (wraz z kopcem i płytą, na której stoi) i ważąca ok. 260 ton figurę Chrystusa Króla.
Miejscem naszego zakwaterowania był ośrodek „Diament” w Rewalu. To stąd codziennie wyruszaliśmy naprzeciw przygodom, których nie brakowało podczas naszego pobytu nad morzem.
Najwspanialsze z nich przeżywaliśmy podczas wycieczek i tych „wyjazdowych”, i pieszych. Odwiedziliśmy miejscowości, takie jak: Trzęsacz, Międzyzdroje, Niechorze oraz zwiedzaliśmy Woliński Park Narodowy. Wśród atrakcji, których mogliśmy doświadczyć podczas pobytu w pierwszej z wymienionych miejscowości, znalazło się zwiedzanie Multimedialnego Muzeum na Klifie oraz pobyt na 15. południku, który wyznacza czas środkowoeuropejski. Pobyt w Parku Wieloryba to cel naszej wycieczki pieszej, zaś atrakcje związane z wyjazdem do Miedzyzdrojów to spacer po molo i alejami gwiazd, a także podziwianie Jeziora Turkusowego. Wspaniałe niespodzianki tego miasta czekały na nas także w Bałtyckim Parku Miniatur, gdzie zobaczyliśmy modele najciekawszych zabytków i latarni morskich w skali 1:25, pochodzących z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii oraz podziwialiśmy makietę miniaturowych kolejek. Oceanarium o powierzchni 3000 m2, w którym mogliśmy zobaczyć ryby z najdalszych zakątków świata, także zrobiło na nas ogromne wrażenie, podobnie zresztą jak pobyt w Muzeum Figur Woskowych w Niechorzu, w którym podziwialiśmy podobizny najbardziej znanych postaci na świecie oraz zwiedzanie 45- metrowej latarni morskiej w tej miejscowości. Wystawa oryginalnych budowli z klocków lego także okazała się nie lada atrakcją.
Pobyt na zielonej szkole to nie tylko zwiedzanie ciekawych miejsc, ale także zabawy na plaży, konkursy, kąpiele w basenie oraz udział w ciekawych zajęciach integracyjnych, plastycznych, teatralnych i sportowych, grach terenowych, a także praca nad wykonaniem własnej pamiątki z pobytu nad morzem (tym razem był to zegar ścienny).
W myśl powiedzenia „Wszystko, co dobre, szybko się kończy” również nasz pobyt w Rewalu musiał dobiec kresu. Mimo to pozostały nam pamiątki oraz wspomnienia po kolejnej zielonej szkole, wydarzeniu, w którym wielu z nas tak chętnie bierze udział.
186
Leśna Przygoda- wycieczka klas I- IV
2 czerwca klasy I- IV wybrały się na wycieczkę w samo centrum natury..., a dokładnie do rożnowskiego lasu.
Na miejscu czekało na nas:
-przejście specjalnie przygotowaną leśną ścieżką, podczas której dzieci poznały dzikie zwierzęta, zobaczyły jak mieszkają niektóre z nich oraz jakie inne skarby skrywa las,
- poznanie świata grzybów: dowiedzieliśmy się, czy dany okaz jest jadalny, trujący czy może chroniony, nauczyliśmy się również jak je poprawnie zbierać,
- udział w zabawach i animacjach przyrodniczych na malowniczej polanie,- słodki poczęstunek oraz ognisko z kiełbaskami na zakończenie,
- ekologiczna niespodzianka i nagroda dla uczestników Leśnej Przygody, czyli sadzonka buka oraz mnóstwo słodyczy:)
12Pan leśniczy zarażał nas energią przyrodniczą, a w szczególności tych, którzy nie są wrażliwi na piękno natury. Wyjaśnianie istoty oraz wagi otaczającej przyrody jest mottem jego działalności.
Dziękujemy serdecznie za porządna dawkę wiedzy oraz świetna zabawę!