• Dla zwierząt!

          •      W ubiegłych latach szkolnych członkowie działającego w naszej szkole Szkolnego Koła Wolontariatu zebrali kwotę 610 złotych, którą postanowili podarować Gminnemu Schronisku dla Psów w Wielogłowach. Pieniądze 27 czerwca przekazał opiekun koła, pan Tomasz Skraba. Podarowane środki finansowe zostaną wykorzystane na zakup karmy dla psów. Kierownictwo oraz pracownicy schroniska dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Możemy o tym przeczytać na Facebook’u pod adresem:

            https://www.facebook.com/photo/?fbid=565025455838152&set=a.474628974877801&locale=pl_PL

             

          • Rok szkolny to już historia

          •    23 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego i katechetycznego. Po zakończeniu Mszy świętej w kościele parafialnym udali się do szkoły, gdzie podczas apelu pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka oraz wychowawcy klas wręczyli najlepszym nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce, wzorowe oraz bardzo dobre zachowanie, pracę na rzecz szkoły i klasy, udział w konkurach, zawodach sportowych oraz stuprocentową frekwencję i wzorowe czytelnictwo. Następnie miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy VII.

                 Podczas uroczystości pani Dyrektor oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pożegnali nauczycieli, którzy kończą pracę w naszej szkole: panią Dorotę Porębę, panią Krystynę Ogorzałek oraz pana Tomasza Skrabę. W ramach podziękowań odchodzącym pedagogom wręczono kwiaty.

                 Po zakończeniu uroczystego apelu uczniowie udali się do klas, gdzie podczas ostatniej w tym roku lekcji wychowawczej odebrali upragnione świadectwa. Przed nimi wakacje, więc życzymy im udanego, pełnego przygód i niezapomnianych wrażeń letniego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

          • Ósmoklasiści absolwentami

          •      22 czerwca odbyło się pożegnanie uczniów klasy VIII. Z tej okazji przygotowali oni apel, podczas którego podziękowali wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom za 8 lat edukacji i wychowania w naszej szkole. Podczas występu pojawił się także wątek komiczny, dzięki któremu wszyscy mogli wspomnieć śmieszne chwile, jakie stały się udziałem uczniów i nauczycieli w ostatnich latach szkolnych.

                Po zakończonym apelu do zebranych przemówiła pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, która pogratulowała ósmoklasistom ukończenia szkoły, życząc sukcesów w dalszej edukacji. Słowo do swoich wychowanków oraz ich rodziców skierował także pan Tomasz Skraba, który prowadził klasę w ciągu ostatnich 5 lat.

               Po przemówieniach na scenę wyszli uczniowie klasy VII, którzy pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki piosenką oraz wręczyli im upominki. Przeczytali także- przygotowane przez siebie- wierszyki o każdym ósmoklasiście.

                  W ramach podziękowania uczniowie klasy VIII wręczyli nauczycielom ich uczącym ręcznie wykonane medale ze specjalnymi dedykacjami, zaś wszystkim pracownikom szkoły- kwiaty, po czym pani Dyrektor w raz z panem Skrabą nagrodzili uczniów książkami, dyplomami oraz certyfikatami, za najlepsze wyniki w nauce, wzorowe i bardzo dobre zachowanie, udział w konkursach i projektach oraz pracę na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego, a także działalność charytatywną. Dyplomy za osiągnięcia sportowe wręczył ósmoklasistom pan Sławomir Konopacki. W końcu przyszedł czas na zabawę, która trwała do godziny 19.00.

                 Świadectwa ukończenia szkoły absolwenci odebrali podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 23 czerwca. Życzymy im powodzenia i sukcesów
            na dalszych drogach edukacji.

        • Podziwialiśmy Budapeszt i Eger
          • Podziwialiśmy Budapeszt i Eger

          •       W dniach: 14- 16 czerwca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w trzydniowej wycieczce, której głównym celem było zwiedzanie stolicy Węgier- Budapesztu.

                 Podróż rozpoczęła się o 5.00, zaś do pierwszego jej celu- jaskini Aggtelek- wycieczkowicze dotarli ok. 10.30. Po godzinnym pobycie w jaskini wyruszyli w kierunku Budapesztu, do którego dotarli ok. 15.30 i od razu rozpoczęli zwiedzanie miasta. Podczas dwuipółgodzinnego spaceru uczestnicy wycieczki mogli podziwiać panoramę stolicy Węgier ze wzgórza Gellerta, Cytadelę, Pomnik Wolności oraz Halę Targową.

                 Po zakończonym pierwszym dniu zwiedzania uczniowie i opiekunowie udali się na obiadokolację oraz zostali zakwaterowani w hotelu „Gloria”, który jednak wieczorem opuścili, aby wziąć udział w niezapomnianym nocnym rejsie statkiem po Dunaju.

                 Kolejny dzień wycieczki rozpoczął się od pobytu w Tropikarium- Oceanarium. Potem wycieczkowicze zwiedzili kolejno: Wzgórze Zamkowe, Pałac Budański, Plac Paradny, Plac Świętej Trójcy, Kościół Świętego Macieja, Baszty Rybackie, Plac Bohaterów z zespołem architektonicznym Vajdahunyadiego oraz Bazylikę Świętego Stefana. W Budapeszcie wycieczkowicze byli także na diabelskim młynie, gdzie mogli podziwiać panoramę tego pięknego miasta.

                 W końcu przyszedł czas na ostatni dzień wycieczki. Tym razem jej celem była miejscowość Eger. Uczestnicy zwiedzili tu Muzeum Marcepanu, Plac Dobo, Zamek Egrii Var z XIII w., eklektyczny Ratusz Miejski- z zewnątrz, barokowy Kościół Minarytów oraz neoklasycystyczną Bazylikę.

                 Warto zwrócić uwagę na to, że podczas wycieczki były prowadzone działania profilaktyczne pod nazwą: „Stop fonoholizmowi”. Głównym celem warsztatów było uświadomienie uczniom skali zagrożeń, jakie płyną z nadmiernego korzystania z telefonu komórkowego, co w rezultacie prowadzi do uzależnienia od niego czyli fonoholizmu. Podczas zajęć uczniowie oglądali dwa filmy, których treść tematycznie była związana z omawianym problemem. Następnie odbyła się krótka pogadanka na ich temat. W kolejnym dniu uczniowie musieli wykonać plakaty związane z filmami i je omówić. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

                 Ciekawe wyzwanie podjęła grupa osób wraz z opiekunem, panią Beatą Koziak. Wszyscy o 5 rano udali się do wypożyczalni rowerów i "kręcili" kilometry dla Gminy Kamionka Wielka.

                 Opisane działania profilaktyczne mogły się odbyć dzięki wsparciu Wójta Gminy Kamionka Wielka- Pana Andrzeja Stanka, za co organizatorzy wycieczki składają serdeczne podziękowanie.

                 Uczestnicy wyjazdu do Budapesztu i Egeru wrócili do Królowej Górnej bardzo zadowoleni. Z pewnością długo będą pamiętać o tym, co podczas trzech dni udało im się zobaczyć w stolicy Węgier. Wrażenia, jakich doznali, także będą niezapomniane. 

        • Jak nie czytam - Jak czytam!
          • Jak nie czytam - Jak czytam!

          • W dniu 7 czerwca nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam!"


            Uczniowie  przynieśli swoją ulubioną książkę i przez wyznaczony czas każdy czytał to, co lubi.
          • Zakończenie roku szkolnego

          • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 23 czerwca 2023 r. według planu:

            - 7.30- Msza święta w kościele parafialnym w Królowej Górnej

            - 9.00- apel na zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej

            - ok. 9.30- spotkanie z wychowawcami w klasach- rozdanie świadectw

            Uczniowie do kościoła udają się we własnym zakresie. Po zakończonym nabożeństwie wracaja do szkoły indywidualnie. W tym dniu obowiązuje strój galowy.

          • Dla Dawida!

          • 7 i 13 czerwca 2023 r. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję sprzedaży babeczek, z której dochód został przeznaczony na pomoc choremu byłemu uczniowi Szkoły Podstawowej w Jamnicy- Dawidowi Gołyźniakowi. Zebrane pieniadze zostały przekazane pani Przewodniczącej Rady Rodziców szkoły w Jamnicy, która dostarczyła je Dawidowi. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję, za dobre serce. 

          • Myśliwy to najlepszy ekolog

          •      12 czerwca w hotelu „Litwiński” w miejscowości Tęgoborze odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursu plastyczno- literackiego „Wokół małopolskich lasów- myśliwy to najlepszy ekolog”. Wśród najlepszych uczestników konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Mężyk (klasa V)- zdobywczyni wysokiego VI miejsca oraz wyróżnieni: Wioletta Antoniuk (klasa VII), Wiktoria Stasik (klasa IV) oraz Nikodem Mężyk (klasa VII). Gratulujemy im sukcesu.

          • Polska Piastów- czyli żywa lekcja historii

          •      7 czerwca wzięliśmy udział w żywej lekcji historii, dzięki której przypomnieliśmy sobie dzieje Polski- od jej powstania aż po czasy rozbicia dzielnicowego. Dla nas opisywana lekcja była nie tylko okazją do powtórki, ale także dostarczyła nam dobrej zabawy.  

          • Gminne igrzyska za nami

          •       5 czerwca w Królowej Górnej odbyły się XXVII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej pod patronatem Wójta Gminy Kamionka Wielka. Zawodnicy ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy rywalizowali w kategoriach: cross, rzut piłką lekarską i palantową oraz sztafeta. Nagrody najlepszym sportowcom wręczał pan Wójt Andrzej Stanek.

                Reprezentanci naszej szkoły tak dzielnie walczyli, że ich udziałem w klasyfikacji drużynowej stało się III miejsce. Gratulujemy!

          • Konkursowe zawiłości ortograficzne

          •      30 maja bieżącego roku w naszej szkole odbył się- organizowany corocznie- Gminny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. W 21. edycji konkursowych zmagań ortograficznych wzięło udział 12 uczniów z 6 szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Mężyk z klasy VII oraz Łukasz Kruczek z klasy VIII.

                 Dyktando konkursowe przeczytane dla uczestników przez panią Krystynę Ogorzałek- jak zwykle- było trudne, dlatego uczestnicy mieli twardy orzech do zgryzienia.

          • Trzecia edycja- trzeci sukces

          •      30 maja bieżącego roku był dniem, który na stałe zapisze się w historii naszej szkoły. Wszystko za sprawą kolejnego sukcesu, który stał się udziałem uczniów i nauczycieli w ramach realizacji założeń projektu „Złote Szkoły NBP”.

                 Tegoroczna edycja opisywanego projektu- podobnie jak rok i dwa lata wstecz- okazała się dla nas szczęśliwa. Jak zwykle sięgnęliśmy po najwyższe laury. Tym razem była to nagroda specjalna za oryginalne sposoby upowszechniania wiedzy ekonomicznej oraz ponadprzeciętne zaangażowanie społeczności szkolnej.

                Nagrodę w Warszawie odebrali szkolni koordynatorzy programu oraz uczniowie z drużyny ambasadorów edukacji ekonomicznej, jednak wielka radość z jej otrzymania stała się udziałem całej społeczności szkolnej.

                 Wspólny kilkumiesięczny wysiłek wszystkich uczniów i nauczycieli po raz kolejny się opłacił. Po raz kolejny także możemy sobie pogratulować.

          • Uczciliśmy święto naszej szkoły

          •      29 maja obchodziliśmy Święto Szkoły, uczestnicząc w uroczystej Mszy świętej, podczas której modliliśmy się o powodzenie w pracy i nauce dla uczniów i nauczycieli oraz dziękowaliśmy Panu Bogu za łaski otrzymane w bieżącym roku szkolnym. Po zakończeniu nabożeństwa wspólnie wróciliśmy do szkoły, aby- ja co dzień- zdobywać nową wiedzę. Naszej szkole i sobie życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

          • Świętowaliśmy rodzinnie

          •      W sobotę 27 maja w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny przygotowane przez społeczność szkolną oraz Radę Rodziców. O godzinie 9.00, na specjalnie na tę uroczystość udekorowanej sali gimnastycznej, zgromadzili się goście, którzy podziwiali występy naszych uczniów. Zebranych powitała pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, która wszystkim rodzinom złożyła serdeczne życzenia.

                 Pierwszym z występów było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, przygotowane przez uczniów klas: I-VIII. Jeden z aktorów grających w przedstawieniu, uczeń klasy VIII- Nikodem Mężyk, zaśpiewał dla wszystkich zebranych piosenkę w języku angielskim. Po jego występie na scenie pojawili się wychowankowie „zerówki” oraz punktu przedszkolnego, zaś potem uczniowie klas: I-III. Dzieci przygotowały piosenki, wiersze, tańce oraz życzenia dla swoich rodziców, zaś po występach wręczyli im samodzielnie wykonane upominki.

                 Kiedy prezentacje artystyczne dobiegły końca, przyszedł czas na zabawę na zewnątrz budynku szkoły. Uczestnicy rodzinnej imprezy mieli do dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie oraz mogli sobie zrobić tatuaż lub warkoczyki przeplatane kolorowymi „włosami”. Kto chciał, mógł otrzymać na miejscu wykonany breloczek.

                 Z pewnością każdemu smakowały pyszne kiełbaski z grilla, ciasta, lody oraz mrożona kawa. Miłośnicy ruchu i zabawy wzięli udział w grze terenowej, zawodach sportowych oraz strzeleckich. Najlepsi zostali nagrodzeni.

            Zabawa podczas Święta Rodziny była przednia, występy ciekawe, zaś pogoda- jak na zamówienie. Rodzice i dzieci wrócili do domu bardzo zadowoleni.

          • Gala finałowa Złote Szkoły NBP

          • Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała tytuł „Złotej Szkoły NBP” III edycji, a także znalazła się w gronie laureatów za najlepiej wykonane zadania edycji.

            Zapraszamy na transmisję gali finałowej III edycji Złotych Szkół NBP, która odbędzie się

            30 maja 2023 r. o g. 12.00
            Link do transmisji

             

          • XV GMINNY KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ ZA NAMI

          •     18 maja młodzi uzdolnieni wokaliści ze wszystkich szkół w gminie Kamionka Wielka przybyli do Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej, by wziąć udział w XV Gminnym Konkursie Piosenki Europejskiej. To cykliczne wydarzenie od samego początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, będąc wspaniałą okazją do promowania muzycznych i językowych talentów poprzez zdrową rywalizację oraz przyczyniając się do integracji szkolnego środowiska.

                Tegoroczny Konkurs był szczególny, bo zaszczyciła nas swoją obecnością pochodząca z Ukrainy Karyna Andriichenko, obecnie uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Boguszy, która wystąpiła gościnnie na scenie.

               Po powitaniu wszystkich zebranych przez konferansjerów, ceremonii otwarcia Konkursu dokonała pani Dyrektor Jadwiga Łęczycka. Następnie Karyna wykonała piosenkę w języku ukraińskim. Ten poruszający występ nagrodzony został gromkimi brawami publiczności.

                Zgodnie z tradycją zmagania konkursowe odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII szkoły podstawowej. W skład konkursowego Jury weszli:

            - pani  Agata Poręba, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi – ekspert od muzyki oraz przewodnicząca jury,

            - pan Michał Bergański – nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siołkowej – ekspert od języka angielskiego,

            - pani Magdalena Brzezicka – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Białej Niżnej – ekspert od języka niemieckiego.

            Za oprawę akustyczną odpowiadal pan Sławomir Siedlarz – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Królowej Górnej, a za sprawy organizacyjne – nauczycielki języków obcych z tejże szkoły – Anna Migacz i Krystyna Górska.

            W trosce o dokonanie trafnych wyborów, członkowie Jury kierowali się następującymi kryteriami oceniania:

            - poprawność językowa

            - umiejętności wokalne

            - dobór repertuaru i aranżacja

            - ogólny wyraz artystyczny

            Po wysłuchaniu 18 piosenek, Jury postanowiło, co następuje:

             

            Klasy I - III:

            I miejsce duet – Rita Michalik i Klara Pietruch ze Szkoły Podstawowej w Mszalnicy

            II miejsce (ex aequo) –  Magdalena Pałka ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej oraz Zofia Darowska ze Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej

            III miejsce (ex aequo)  –  Zuzanna Mołdawa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej

            oraz duet Nadia Laskosz i Łucja Świerczek ze Szkoły Podstawowej w Mystkowie

             

            Klasy IV –VI:

            I miejsce– Aleksandra Mężyk ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej

            II miejsce – Zuzanna Kogut ze Szkoły Podstawowej w Mszalnicy

            III miejsce (ex aequo) – Rita Poręba ze Szkoły Podstawowej w Boguszy i Martyna Książkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej

            Wyróżnienie (ex aequo) – duet Wiktoria Piekarz i Helena Pikuła ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej, Oliwia Dobosz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionce Wielkiej, Aleksandra Gręzicka ze Szkoły Podstawowej w Jamnicy i Wiktoria Gądek ze Szkoły Podstawowej w Mystkowie

             

            Klasy VII – VIII

            I miejsce –  Nikodem Mężyk ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej

            II miejsce (ex aequo)  – duet Wiktoria Musz i Sebastian Mirek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej oraz Szymon Kłębczyk ze Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej

            III miejsce (ex aequo) – Patrycja Jarosz ze Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej oraz Kamil Kruczek ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej

             

            Jury, jak co roku, miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż poziom umiejętności wokalnych i językowych uczestników był nader wysoki. Organizatorzy zadbali jednak o to, aby każdy uczestnik został odpowiednio doceniony za wkład pracy w przygotowanie się do konkursu.  Pani Dyrektor Jadwiga Łęczycka wraz z członkami Jury wręczyli oryginalne statuetki i dyplomy wszystkim wykonawcom.

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Szkole Podstawowej w Królowej Górnej za ufundowanie nagród oraz Samorządowi Uczniowskiemu za ufundowanie drożdżówek i napojów. Słowa wdzięczności ślą również członkom Jury za bezinteresowną pracę, opiekunom występujących i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Wspólnymi siłami można więcej zdziałać.

             

             

             

             

        • #NaszaFlaga
          • #NaszaFlaga

          • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Nasza Flaga. W tym roku z okazji świąt majowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Przedstawiamy przygotowane prace z motywem polskiej flagi. 

          • Niech się święci 3 Maj!

          •      28 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Został on przygotowany przez uczniów pod czujnym okiem pani Marzeny Ząber oraz pana Sławomira Siedlarza.

              Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie na scenie pojawili się aktorzy, którzy w przystępny i ciekawy sposób przedstawili ten niezwykły moment w historii naszego kraju, kiedy to została uchwalona, pierwsza w Europie i druga na świecie, konstytucja. Jak wiemy, to pamiętne wydarzenie miało miejsce 3 maja 1791 r. podczas obrad tzw. Sejmu Wielkiego.

                 W czasie apelu zostały zaśpiewane pieśni patriotyczne oraz wyrecytowane wiersze o Ojczyźnie, zaś po jego zakończeniu rozstrzygnięto konkurs o Polsce przygotowany przez uczniów klasy VII. Laureaci konkursu otrzymali słodkie nagrody.

                 Pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, w przemówieniu na zakończenie apelu podziękowała wszystkim, którzy go przygotowali oraz pogratulowała osobom biorącym udział w konkursie.

          • AKTYWNE MIASTA

          • Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w projekcie.

            Nieważne czy jesteś amatorem, profesjonalistą, czy jeździsz na rowerze sam lub z rodziną, zarejestruj się w aplikacji AKTYWNE MIASTA i wspólnie kręćmy kilometry dla Gminy Kamionka Wielka!

            W czerwcu pod patronatem Wójta Gminy odbędzie się rywalizacja szkół z terenu Gminy Kamionka Wielka.

            Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda – szczegóły już wkrótce!

            Jak dołączyć do treningu? To bardzo proste!

            -> Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub App Store);

            -> Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie zakładkę „Trening RSP dla Gmin";

            -> Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Gminę Kamionka Wielka, dla której będziesz kręcić kilometry;

            -> W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

            Biorąc udział w rywalizacji zyskujesz dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect.

            Dane kontaktowe Koordynatora Lokalnego:

            tel. 18 4456017 wew. 25

            e-mail: r.ochwat@kamionkawielka.pl lub informatyk@kamionkawielka.pl

            Udział w rywalizacji jest bezpłatny.

            Więcej informacji na temat samej aplikacji znajdą Państwo na stronie https://aktywne.miasta.pl/

            https://aktywne.miasta.pl/