• Druga edycja- drugi sukces

      28.04.2022 22:27

           Wszyscy, którzy w tym roku szkolnym w jakikolwiek sposób zaangażowali się w działania podjęte w ramach programu „Złote Szkoły NBP”, na dzień 28 kwietnia czekali z niecierpliwością. Wtedy bowiem odbyła się uroczysta gala podsumowującą II edycję programu „Złote Szkoły NBP”.

           W gali wzięli udział uczniowie, którzy weszli w skład Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, szkolni koordynatorzy programu, pani Dyrektor oraz inni nauczyciele. Wszyscy z niecierpliwością czekali na moment, w którym się dowiedzieli, że Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej zostaje zdobywcą I miejsca w kategorii „Lekcja z ekonomią”. 
           Radość wszystkich zebranych na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kamionce Wielkiej, gdzie miała miejsce transmisja gali, była ogromna. Wspólnie cieszyliśmy się, że nasz wysiłek włożony w pracę nad realizacją założeń programu ponownie został doceniony. Znowu poczuliśmy się mistrzami w dziedzinie ekonomii. Możemy sobie pogratulować.

    • Niech się święci 3 Maj!

      28.04.2022 22:25

           28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jego hasłem przewodnim były słowa: „Maj- rocznica wielkich myśli”.

           Na początku po wprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy. Następnie na scenę weszli prowadzący, którzy przypomnieli wszystkim cel naszego wspólnego spotkania. Pamięć ważnych wydarzeń z 1791 r. występujący uczniowie uczcili wierszami o Majowej Konstytucji i śpiewem piosenek; „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Taki kraj”. Ciekawym dopełnieniem obchodów uroczystości było przeprowadzenie przez Samorząd Uczniowski akcji: „Serce dla Ojczyzny”, w ramach której uczniowie wszystkich klas przygotowali jednakowe białe i czerwone serduszka, z których następnie wykonano długi łańcuch w barwach narodowych. Podczas apelu był on trzymany przez przedstawicieli wszystkich klas.

           Pamięć o Konstytucji 3 Maja z 1791 r. jest zawsze wyrazem naszego patriotyzmu. W chwilach, kiedy wspominamy najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju, możemy w sposób szczególny poczuć się Polakami.

    • Miodopłynny Dzień Ziemi

      22.04.2022 22:00

      „Wielkie to mozoły, nim miód zniosą pszczoły”

           22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy V wraz w wychowawczynią, panią Agatą Kmak, przygotowali ciekawy happening promujący akcję zasiewu roślin miododajnych. Piątoklasiści wszystkich chętnych częstowali kanapkami z pysznym miodem oraz rozdawali nasionka, które uczniowie zasieją w pobliżu swoich domów. Niedługo wyrosną z nich rośliny, z których pozyskuje się miód.

           Cel akcji przeprowadzonej w naszej szkole przy okazji obchodów Dnia Ziemi był bardzo szczytny. Dzięki niej mogliśmy sobie przypomnieć, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa dobrodziejstwo produkowane przez pszczoły. Dbałość o środowisko naturalne może przybierać różne formy. Zachęta do zasiewu roślin miododajnych stanowi jeden z najciekawszych, najbardziej oryginalnych i bardzo potrzebnych sposobów promocji ochrony świata, w którym żyjemy.

    • Apel wielkanocny

      14.04.2022 14:32

           W środę 13 kwietnia społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystym apelu przygotowanym z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Uczniowie, którzy w nim wystąpili, uczcili to najważniejsze święto chrześcijańskie nie tylko wierszami i piosenkami, ale także w kilku scenkach przypomnieli najważniejsze zwyczaje związane z jego obchodami.

           Po zakończeniu występu pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, podziękowała uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali apel oraz złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia, odwołując się do słów papieża- świętego Jana Pawła II. Po zakończeniu przemówienia wręczyła natomiast nagrody wszystkim uczestnikom konkursu palm i pisanek, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

           Apel wielkanocny stał się także okazją do zaprezentowania występów wokalnych uczestniczek Konkursu Młodych Talentów, które 8 kwietnia w Muszynie reprezentowały naszą szkołę. Po występie uczennic klasy IV: Klaudii Jelito, Laury Jurkiewicz oraz Aleksandry Mężyk na sali rozległy się gromkie brawa.

    • Wiosenny Maraton Uśmiechu w Międzynarodowym Dniu Teatru

      29.03.2022 19:58

           W dniu 28 marca w naszej szkole odbyła się „podwójna impreza”, na którą złożyły się występy w ramach IV Szkolnych Prezentacji Artystycznych pod nazwą Wiosenny Maraton Uśmiechu oraz obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.  

           Szkolne Prezentacje Artystyczne od czterech lat weszły na stałe w tradycję naszej szkoły, natomiast Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzimy 27 marca w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, toteż data naszej szkolnej imprezy nie była przypadkowa. Kiedy o godzinie 11.30 zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, konferansjerzy powitali społeczność szkolną oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

           Zgodnie z regulaminem występ każdego zespołu składał się z dwóch części. Pierwsza z nich to prezentacja muzyczno- wokalno- taneczna z elementami humoru.  Drugą stanowiła interpretacja sceniczna wiersza o tematyce wiosennej. Uczniowie prezentowali wybrane utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej oraz Władysława Bełzy.

           Po krótkim wstępie, który stał się udziałem konferansjerów, zaczęły się występy uczniów kolejnych klas. Jako pierwsi na scenie pojawili się przedstawiciele najstarszej klasy. Ósmoklasiści przy akompaniamencie gitary zaprezentowali wiersz pt. „Wiosenne porządki” autorstwa Jana Brzechwy. Kiedy zeszli ze sceny, pojawili się na niej najmłodsi wychowankowie naszej szkoły- dzieci z punktu przedszkolnego. Przedstawiły one wiersz Marii Konopnickiej pt. „Jabłonka” oraz w bardzo ciekawych strojach wystąpiły jako „Babuszki”. Występujących dzielnie wspierała pani Wychowawczyni, Sylwia Hajduga.

           Następnie na scenę wyszli uczniowie klasy I, którzy przedstawili swoją interpretację wiersza Marii Konopnickiej pt. „Bocian”, zaś po nich dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały utwór Juliana Tuwima pt. „Rozmowa ptaków” oraz zaśpiewały wesołą piosenkę. Uczniowie klasy II także przygotowali sceniczną interpretację wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie plotki”, natomiast ich młodsi o rok koledzy i koleżanki wrócili na scenę, aby zaśpiewać piosenkę pt. „Patataj”.

           Kolejny występ stał się udziałem uczniów klasy VII, którzy również przedstawili wiersz Juliana pt. „Trudny rachunek”. Kiedy opuścili scenę, zastąpili ich na niej uczniowie klasy II- tym razem wykonując przygotowaną przez siebie piosenkę, której melodia jest wszystkim dobrze znana.

           Uczniowie klasy III zostali zaproszeni przez konferansjerów na scenę, aby przedstawić interpretację wiersza Marii Konopnickiej pt. „Upodobania wiosny” oraz zaśpiewać znaną piosenkę pt. „Despacito”. Po nich wystąpili uczniowie klasy V ze swoją interpretacją utworu Władysława Bełzy pt. „Wiosna”.

           Po chwili na scenie pojawili się czwartoklasiści, którzy zaśpiewali piosenkę „Baby Shark”, zaś po ich występie uczniowie klasy VI zaprezentowali interpretację sceniczną wiersza Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik”. Ich młodsi o rok koledzy i koleżanki wykonali natomiast piosenkę pt. „Kanibal i żabka”.

           Następnie na scenę ponownie zaproszono uczniów klasy IV. Ich interpretacja wiersza Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny” poprzedziła kolejny występ szóstoklasistów, którzy tym razem zaśpiewali piosenkę pt. „Przebudzenie wiosny”. Uczniowie natomiast klasy VII na zakończenie Szkolnych Prezentacji Artystycznych wykonali piosenkę pt. „Riptide”.

           Każdy występ uczniów kolejnych klas spotkał się z gromkimi brawami. Artyści ponadto zostali nagrodzeni słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców, dyplomem oraz przyborami, które z pewnością przydadzą się na lekcjach plastyki. Oczywiście, jak zwykle, zabawa była przednia.

           Po zakończeniu imprezy pani Dyrektor Jadwiga Łęczycka podziękowała wszystkim występującym oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali, a także organizatorce Szkolnych Prezentacji Artystycznych, pani Krystynie Górskiej. Słowa wdzięczności popłynęły także w stronę przedstawicieli Rady Rodziców, którzy ufundowali naszym szkolnym artystom słodycze.